Ysselsteyms Nieuws Blad Redactie: Dorpsraad Ieder mens is beter dan je denkt Jrg 42, nr. 37 10 september 2004 Van Lovinckplein 8: Lucas 5,1-32: Het evangelie is vandaag een lang, maar mooi verhaal. Het gaat over het verloren schaap en de verloren zoon. Voor beide verhalen komt de oplossing steeds, als iemand erkent fouten gemaakt te hebben. Erkenning van een fout is het begin van de vergeving. Aan de andere kant wijzen de verhalen ook op de grote barmhartigheid en vergevingsgezindheid van de herder en de vader: "Deel in mijn blijdschap want ik heb mijn verloren schaap weer teruggevonden" en "laten we eten feestvieren, want deze zoon van mij was dood en is weer levend geworden, hij was verloren en is teruggevonden". Verloren schapen kent iedereen wel. Dat zijn overigens meestal anderen! Als iets of iemand teruggevonden is, is er grote vreugde. Iedereen moet dat weten. Daarop ligt in deze verhalen de nadruk: de blijdschap bij het terugvinden van wat je kwijt was. Zo is er blijdschap bij God en zijn engelen over die ene die zich bekeert, letterlijk: omkeert. Intenties van 11 t/m 17 september 2004 za 11 sep 19.00 u (Volkszang) ouders Pouwels-Voesten en overl. fam.; jrd. Hubertus Maessen en echtg. Josepha Swinkels; Simone Arts: Jac. Swinkels (Vijverhof); Toon Wismans; Mien Claessens-Zanders. zo 12 sep 9.15 u (Volkszang) Agnes Philipsen-van der Sterren; Joh. Hubertus Geurts en Marie Schreven; overl. ouders van Soest-Swinkels en kinderen; Tiny Janssen-Martens. di 14 sep 19.00 u Jeu van de Ven. Misdienaars za 19.00 u Erwin en Mike; zo 9.15 u Joris en Anja; di 19.00 u Jelle en Niels.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2004 | | pagina 1