Vsselsteyn Rabobank Venray Open Afgelopen weekend is de achtste editie van het Rabobank Venray Open gespeeld, een tennistoernooi, waarin ruim 350 deelnemers van de zeven tennisverenigingen van de Gemeente Venray hebben gestreden om het tenniskampioenschap van Venray De start op de vrijdagavond was erg nat, zodat de organisatie genoodzaakt was een dee! van de wedstrijden te verplaatsen naar de 2 tennishallen in Venray. In de loop van de zaterdagochtend brak echter het zonnetje door en konden alle wedstrijden gewoon volgens planning worden gespeeld. De pouie-wedstrijden voor de jeugd op de vrijdagavond en zaterdag werden gespeeld op de tennisparken van Merselo (10-13 jaar) en Oostrum (13-15 jaar) en die van de senioren op de banen van Ysselsteyn (Open klasse, speelsterkte 5/6).Leunen/Veulen/Heide (D1 -klasse, 7), TC Rodhe (D2/E-klasse, 8/9) en de klasse 50+ op de banen van Oirlo/Castenray. Bij de jeugd van 10 t/m 13 jaar werden de eerste 2 plaatsen opgeëist door de teams van TC Rodhe en TV LVH, terwijl bij de jeugd van 13 t/m 15 jaar de strijd nog helemaal open was. In de senioren D2/E-klasse plaatsten de teams van TC Venray en TV Ysseisteyn zich voor de finale. De D1-klasse liet een felle strijd zien tussen de teams van Merselo en Ysselsteyn. Met miniem verschil plaatste Merselo zich voor de finale samen met TC Rodhe. In de Open klasse moesten de wedstrijden met name tussen TC Venray, TC Rodhe en TV Ysselsteyn de beslissing brengen. In de klasse 50+ waren de teams van TC Rodhe en TC Venray duidelijk de sterksten. Door een overwinning van TVY op Leunen/Veulen/Heide eindigde ons team als derde. De poule-wedstrijden werden zaterdag afgesloten op het park van TV Oostrum met een zeer goed verzorgde barbecue, waarbij de deelnemers werden vermaakt met goocheltrucks van Math van Rhee. Helaas waren van onze vereniging slechts 3 mensen aanwezig. De fmale-wedstrijden op zondag op de banen van TC Venray konden worden gespeeld onder het genot van een stralend zonnetje. Om 12.30 uurwas de teampresentatie, waarbij de deelnemers zich als vereniging presenteerden aan het publiek, en de officiële opening van het toernooi door de heer Pim van der Linden van Rabobank Venray-Meerlo/Wansum, hoofdsponsor van dit toernooi. Vervolgens startte de clinic voor de jeugd door enkele oud A-spelers van Nederland. Deze spectaculaire clinic bracht zeer veel enthousiasme te weeg, zowel bij de jeugd als bij de toeschouwers op het terras. De finale bij de jeugd van 10-13 jaar werd met overmacht gewonnen door TV LVH (6-1). TVY had hiervoor jammer genoeg geen team kunnen afvaardigen. Ook de overwinning in de leeftijdscategorie 13-15 jaar ging naar TV LVH met TC Rodhe als goede tweede. Onze leden moesten zich dit jaar tevreden stellen met de 5 plaats. In de D2/E-klasse was het verschil tussen TVY en TC Venray aanzienlijk kleiner dan de afgetekende overwinning in de pouie- wedstrijden. De wedstrijd werd uiteindelijk na enkele kalmerende woorden van Jeu de Wit met 6 - 5 gewonnen door TV Ysselsteyn- Ir, de D1-klasse kon TV Merselo de goede vorm van de pouie-wedstrijden geen gevolg geven. TC Rodhe won afgetekend met 9 - 3. Onze leden namen revanche voor de uitschakeling in de poule en werden met een 10-0 score tegen LVH afgetekend derde. t Het kampioenschap In de Open klasse ging voor de derde achtereenvolgende keer naar het team van TC Venray. De strijd om de tweede plaats werd deze keer in tegenstelling met vorig jaar gewonnen door TV Ysselsteyn. In de 50+ klasse was de strijd erg spannend. Na 4 gespeelde wedstrijden moest uiteindelijk het gamesaldo de beslissing brengen. TC Venray won nipt met 7 gamepunten verschil. De meest belangrijke wisseltrofee, de sportiviteitbeker, werd dit jaar gewonnen door TV Merselo. Tijdens de prijsuitreiking waren er voor de senioren bloemen en een gelbcheque en voor de kampioenen een handdoek met opdruk. De winnaars bij de junioren ontvingen naast de geldcheque een prachtige rugzak van de Rabobank. De geidcheques zijn overigens te besteden binnen de vereniging. Aansluitend de loterij met prachtige prijzen en als hoofdprijs een ballonvaart voor 2 personen van Altocumulus. Ballonvaarder André van Maarschalkerwaard trok het winnende lot en kon dit jaar de prijs overhandigen aan een dolgelukkige Chris Koenen uit Leunen. De uitslagen: Jeugd 10-13 jr.: 1TV Leunen/Veulen/Heide 2) TC Rodhe 3) TC Venray 13-15 jr.: 1) TV Leunen/Veulen/Heide 2) TC Rodhe 3) TC Venray 4) Oostrum Combinatie 5) TV Ysseisteyn 1) TV Ysselsteyn 2) TC Venray 3) TV Leunen/Veulen/Heide 4) TC Rodhe 1) TC Rodhe 2) TV Merselo 3) TV Ysselsteyn 4) TV Leunen/Veulen/Heide 5) TC Venray 6) Oostrum Combinatie Open klasse: 1) TC Venray 2) TV Ysselsteyn 3) TC Rodhe 4) TV Leunen/Veulen/Heide 50+ klasse: 1) TC Venray 2) TC Rodhe 3) TV Ysselsteyn 4) TV LeunenA/eulen/Heide Senioren Klasse 8/9: Klasse 7: Al met al kunnen we terugzien op een zeer mooi weekend met mooie prijzen voor onze vereniging. Alle deelnemers bedankt en de prijswinnaars nogmaals gefeliciteerd. Een prachtig resultaat.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2004 | | pagina 12