KBO AFDELING Ysselsteyn/Vredepeel SAMEN-ZORGWERK. Het ene loket is het andere niet" Veel senioren hebben bij het ouder worden behoefte aan bepaalde diensten om het thuiswonen te vergemakkelijken. Welke vragen hebben zij daarbij en via welk loket krijgen zij antwoord Samen-Zorgwerk Ysselsteyn/Vredepeel staat op de eerste plaats voor ouderen, maar ook voor gehandicapten en andere mensen met functiebeperkingen kan datzelfde loket een goede dienst vervullen op het gebied van Wonen-Welzijnsdiensten-Zorg-Mobiliteit-Inkomen. Door middel van het telefoonnummer 542120 te gebruiken is al genoeg, omdat u dan op de melder staat. Een van de vrijwilligers belt u dan spoedig terug. Meestal maken we dan afspraken op de dinsdag of donderdag tussen 10.00-11.30 uur. Samen-Zorgwerk, loket Litsenbergweg 20a tel.: 542120. BILJARTEN SMELEHOF-competitie. De wedstrijden tussen de groepswinnaars zullen gespeeld worden op dinsdag 16 maart en de finale op woensdag 17 maart. Beiden wegens omstandigheden één dag later in tegenstelling tot eerdere berichtgeving. Het Roclanzia-toernooi start op dinsdag 25 maart. Dit ook wegens omstandigheden iets later in tegenstelling -tot eerdere berichtgeving. Vpreuk van de Week"Stel niet uit tot morgen wat je vandaag kunt doen, want als je er vandaag plezier in hebt kun je het morgen weer doen Zij-actief afd. Ysselsteyn TIEF Alcohol en drugs, genotmiddelen of ziekmakers Woensdag 10 maart. Op deze avond zullen we vooral stilstaan bij welke middelen er zijn, welke effecten ze hebben en wat de risico's zijn. Alcohol en andere drugs zoals cannabis of heroïne vallen onder de psychotrope stoffen, net. als diverse soorten medicatie. Deze stoffen hebben een werking op onze geest. Meestal is dat effect gewenst. Een niet gewenst effect is echter de verslavende werking. Wat is verslaving? Wanneer ben je verslaafd? Deze vragen zullen aan bod komen. Omdat veel middelen en trends nog onbekend zijn, zal het mogelijk zijn diverse stoffen te bekijken en zullen we ingaan op de trends in druggebruik en de nieuwste ontwikkelingen in alcoholhoudende dranken. Bij ouders en opvoeders kunnen er vragen zijn over het waarom kinderen gaan experimenteren met drugs en hoe daar mee om te gaan. De avond zal verzorgd worden door Lyan Kursten preventie medewerkster van Verslavingspreventie Limburg GGZ en Wil Rettka van de BOY4-ever stichting. De avond over alcohol en drugs wordt gehouden in het gemeenschapshuis. Aanvang 20.00 uur. Internationale Vrouwendag: Op 8 maart is de internationale vrouwendag in de Foyer Schouwburg te Venray, aanvang 20.30 uur.Dan is er een voorstelling van Hellen Trustfiill met Bigie Visitie dikke maatjes Het eerste gedeelte geeft een overzicht van de Surinaams/Nederlandse geschiedenis. Het tweede gedeelte heeft als thema vriendschap en vertrouwen. De entree is gratis. Kienen: Dinsdag 9 maart is er weer kienen in Dancing Pilot, aanvang 19.30 uur. Marian Bartray zal deze keer van het bestuur aanwezig zijn. Paasdeeoratie: Op 2 april om 13.30 uur in het gemeenschapshuis gaan we onder leiding van Mien Verstappen en Carla Willems een paasmand maken. Op de jaarvergadering heeft Mien ons een voorbeeld van de paasmand laten zien. De onkosten voor het frame van de mand zijn 10,-. Het is een blijvend geheel watje met andere materialen 'kunt omtoveren naar een bloemenmand of met kerstmis een kerststuk. Je kunt je opgeven t/m 11 maart bij R. de Wit tel. 541402.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2004 | | pagina 5