B>!<a<d Redactie: Dorpsraad Jrg 42, nr. 10 5 maart 2004 X Van Lovinckplein 8: Lucas 9, 28-36: Petrus en de anderen waren overmand door slaap; toen ze wakker werden, zagen ze zijn heerlijkheid en de twee mannen die bij Hem stonden. Toen die weer van Hem wilden weggaan, zei Petrus tegen Jezus: "Meester het is maar goed dat wij hier zijn; laten we hier drie hutten maken." Jezus klom de berg op (zeg maar: klom uit de put) om weer nieuw zicht te krijgen op zijn roeping, om er te bidden tot God. Toen werd hij van binnen een ander mens. Zelfs aan de buitenkant kon jet het zien. Hij zocht naar een kier in zijn bestaan waarlangs God weer naar binnen kon. En de lichtglans van zijn verheerlijkte bestaan straalde af op zijn leerlingen. Die wisten nauwelijks wat hen overkwam. De vooruitziende blik van Jezus. In dubbel opzicht. Goed beseffen watje te wachten staat en dat ook nog uit durven spreken. Maar ook net zo lang vooruit durven zien totdatje weer weet dat lijden en dood niet het laatste woord hebben. Geloven is misschien wel dubbel leren zien. -Intenties van 6 t/m 12 maart 2004: za 6 mrt 19.00 u Viering van het Vormsel door Vicaris Storeken voor onze jonge mensen. Anna Maria van Beers-Maessen; Wiet van der Hoff; jrd. Pastoor Spreeuwenberg en overl. fam Spreeuwenberg-Verlinden; jrd. Teng en Antoon Pouwels en overl. fam.; Ria Koonings-Zanders. zo 7 mrt 9.15 u (Vivace) jrd. Willem Spreeuwenberg en Maria Vervoort; Agnes Philipsen-van der Sterren (biljartvrienden); uit dankbaarheid, di 9 mrt 19.00 u Wim Spreeuwenberg; Johan Vogels en overl. fam Vogels-Jeurissen. Misdienaars: za 19.00 u Klaas en Bart O.; zo 9.15 u Jelle en Niels; di 19.00 u Anja en Mike. Vastenactie: In deze veertig-dagen-tijd wordt onze aandacht gevraagd voor de mensen in Guatamaia, in Midden-Amerika. De Vastenactie heeft daar een project om de indianen hun oeroude (mensen-)reehten terug te geven. Iemand die zich in de vastentijd wil beperken of zich iets ontzeggen kan het overtollige kwijt aan dit project. Vormsel: Zaterdagavond wordt het Vormsel toegediend aan de leerlingen van groep 8. Zij hebben er zich goed op voorbereid. Dank daarvoor aan meester Peter van Berlo. E£

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2004 | | pagina 1