Reuzekluut en Liedjesmiddaq Piëlreuze Vlaggen YSSEISTEYN Op zondag 18 januari a.s. zal de reuzekluut uutgereikt werre an Lei Potten vur zien biezondere verdiensten vur de Ysselsteynse gemènschap. De middag begint um 14.30u mit ut presentieren van de liedjes. Rond 15.45u zal de uutreiking van de Reuzekluut platsvienden Veuraf an de reuzekluut werre de Reuzesteynse schlagers an ut hiële publiek gepresentierd. We hebbe dit jaor 9 schitterende liedjes waor we wer dun hiële carnaval mit vuruut kunnen. An de kiender is dit jaor ok wer gedocht. Zej werre onder de resepsie van de Reuzekluut, bezig gehalde ien "den Doel". Alle kiender tot 80 jaor meuge mitdoen. Drek nao de resepsie zullen de kiender laoten zien wat ze iengestudierd hebben. Wiet van der Hoff Wisseltrofee Rond de klok van 17.30u zal dan de beoërdiëling platsvienden van de 9 schlagers. Al dees liedjes zullen begeleid werre dur en speciaal vur dizze middag bejèn gevraogd combo mit allemaol Ysselsteynse muzikanten. De beoerdiëling gebeurd dur en vakkundige jury en daornève dur en publieksjury die bestot uut ongevèr 100 personen, die gevraogd werre dur ut comittee. Rond 18.45u zal dan de winnaar bekent gemakt werre. Dizze winnaar mogt zich dan den allerurste winnaar noemen van deWiet van der Hoff Wisseltrofee" Dizze trofee is ien ut léve geroepen as ode an Wiet, vur zien veule verdiensten vur muzikaal Ysselsteyn. Wej hopen zo ien ieder geval ziene naam ien léve te halde. Kaartverkoëp vur de Bonte Aovurid De urste kaartverkoëp is op en geweldige manier verloëpe. Ennen hiële nacht schik um niks. Gezelligheid was troef. Dur was glühwein en werme chocomel en Gerjos het wer alles op band gezet. De leste 2 aovunden zien hartstikke uutverkocht. Wej hebbe nog wel platsen vur zaoterdag 24 januari ien de café. De kaartverkoëp begint um lO.OOu bej Egelmeers. De kaarten kosten 8 Euro/stuk Wil de gej ok ow huus versieren mit de carnaval. Dur zien wer vlaggen te koëp mit ut Piëlreuze embleem daor op vur 20 Euro. Dees zien te koëp bej den Boerenbond of bej Peter Knapen

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2004 | | pagina 10