Y5SELSTEYN Wie wert de neie Prins van de Piëlreuzen? Wette gej ut of denkte gej ut te wiëte dan kunde op 1 januari mitdoen an ut traditionele Prinsraoje. Vur 1 Euro hedde dubbel kans, want daor mudde 2 kier vur raoje. De winnaar zal op ut prinsebal op 3 januari dur de neje Prins zelf bekend gemakt werre, of uutgelot werre. De winnaar behuurt wel op den aovund zelf anwezig te zien. Mar wej gaon dur vanuut dat alle Piëlreuzen en Piëlreuzinnen gewoon daor zien. Ut aftreie van Prins Maikel I De regie van dit schouwspel lit iën hande van de APK en begint urn 11 minuten over 21.30u. Ongetwiefeld wèr de moeite wert urn op tied daor te zien. De Smelehof göt oop urn 21.00u Ut uutkomme van de neie Prins urn 13 minuten over 22.30u. Daor zien wer en aantal minse intesief mit bezig gewist urn ozze neje prins op en spannende en schitterende manier an ollie te presentieren. Boerenbrultuft wert Dorpsbrulluft Dees naamsverandering viend plats zodat wej ieder jaor en ander thema kunnen verbienden an dees brulluft en tevens ok ut verklèd bal. Ut thema van dit jaor is BIE5TIG Piëlreuskes en Piëlreuzinnekes, JEUGD BONTE MIDDAG Op zondag 4 januari, um 14.11 uur, begint vur de jeugd den anloëp noar den vasteloavend 2004. Op dizze dag wurd den Jeugd Bonte Middag ien de Jera gehalde. Vur Bop en Joep werd ut hiël speciaal. Zej viere dat ze der vur den elfde kier zien. Zej hoëpe dat zej same mit ullie der enne mojje bonte middag van kunne make. Generale Jeugdbonte middag Tevens willen wej al vermelde dat wej op vrejdag 2 januari enne generale repetitie halden vur de artieste. Gullie ziet vanaf 14:00 uur tot ongevèèr 16:00 uur welkom ien de Jera. Jeugdbontemiddag orkest Vur diegene die mitdoën an ut orkest. Gullie werd zondag um 13:15 uur ien de Jera verwacht. Bob Joep en Ut Comité: Edwin, Hay, Roel en John JEUGDPRINSEBAL Volgende wéék zoaterdag goan wej op gepaste wieze afscheid neme van Jeugdprins Rik den Urste, jeugdvorst Dave, de narren en de Jeugdraad. Enne gehiële nejje jeugdraad en Jeugd vorst make hun opwachting. Ut belangriekste van de aovend is ut uutkomme van de nejje Jeugdprins. Hoe dit gehiël ien ut werk goat kunde volgende wèèk komme zien ien de Jera.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2004 | | pagina 6