Ysselsfeyns Blad. Redactie: Dorpsraad Jrg 42, nr. 1 2 januari 2004 Opeens ging de ster die ze hadden zien opkomen voor hen uit, tot ze bleef staan boven de plaats waar het kind was. Toen ze de ster zagen, werden ze met buitengewone vreugde vervuld. Van Lovinckplein 8: Mt 2, 1-12: Op veel kalenders staat bij de 6" januari vermeld: "Feest van de heilige Driekoningen." Maar deze dag is geen feest van heiligen, maar een feest van de Heer. Het evangelie spreekt niet van koningen; er staat niet eens dat het er drie waren. Het getal drie werd afgeleid uit de geschenken: goud, wierook en mirre. En omdat dat koninklijke geschenken waren, werden de gevers ervan al gauw gezien als koningen. Later werden het "wijzen" en de nieuwe katholieke bijbelvertaling spreekt van "magiërs". De nuchterheid van het evangelie wijst ons erop dat de boodschap van deze dag een boodschap van Jezus Christus is. Door de komst van de mannen met de geschenken leren wij wie Jezus is, vandaar: Openbaring des Heren. Intenties van 3 januari t/m 9 januari 2004: ..a 3 jan 19.00 u jrd. overl. ouders Slangen-van Montfort. zo 4 jan 9.15 u voor de parochie. di 6 jan 19.00 u over!, leden van Zij-Actief: An v.d. Ven-Winnen, Mia van Dijck-Driessen, Nella Martens-Peeters; Piet Litjens (verj.). Misdienaars: za 19.00 u Klaas en Niels; zo 9.15 u Joris en Jelle; di 19.00 u Willem en Mike Gaan trouwen: Peter van Dijck en Resie Kurstjens (16 januari) Mario Kooien komt naar Venray! Op donderdag 8 januari komt de bekende spreker, Mario Kooien, die jarenlang werkzaam was in Zuid Amerika, een lezing geven in verband met de Vastenactie van dit jaar. Geïnteresseerden zijn om 20.00 uur welkom in Café De Evenaar aan de Merseloseweg. Omdat wij dit jaar ons aansluiten bij de Vastenactie van het Dekenaat, zijn belangstellenden uit onze drie parochies daarbij van harte uitgenodigd. kir* ItJiJ. Mi.it*1* bt.vsfii/i'aii J/MW/ft.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2004 | | pagina 1