Ysselsteyns Nieuws» Blad. Redactie: Dorpsraad Jrg 41, nr. 49 5 december 2003 Van Lovinckplein 8: Lucas 3, 1-6: "Bereid de weg van de Heer; maak recht zijn paden. Elk dal moet gevuld, elke berg en heuvel geslecht worden; de kronkelpaden moeten recht, de ruwe wegen effen worden. Heel de mensheid zal Sods redding zien". Zo klinkt het in het evangelie van vandaag. Johannes de doper, als heraut van de gerechtigheid, roept ons op tot bekering, tot verinnerlijking. Bisschop Schruers van Hasselt zegt daarover het volgende: Er is op dit ogenblik in brede kringen in Europa een nieuwe belangstelling voor bezinning en gebed. Volgens een enquête in "La vie - Le monde" zou op dit ogenblik één op vier Fransen regelmatig bidden (terwijl slechts één op tien minstens maandelijks de eucharistie mee viert). Dit gebed gebeurt dikwijls niet meer in traditionele vormen. Men is op zoek naar teksten en methoden die aan de eigen situatie tegemoet komen. Wellicht is het hart van de mens steeds op zoek geweest naar innerlijkheid. Maar thans doen juist het snelle en luidruchtige leven en het consumptiedictaat de mens naar een vorm van gebed verlangen. Door de communicatiemogelijkheden is men verplicht als het ware overal te leven en steeds bereikbaar te zijn. Zou een gezonde, echte mens dan niet uitkijken naar een plaats en een moment, waarop men alleen maar ieeft' en ten diepste zichzelf is? Intenties van 6 t/m 12 december 2003: za 6 dec 19.00 u (Volkszang) Andreas en Anna Philipsen-Hendrickx; mndd. Anna Maria van Beers- Maassen; Toon Wismans; Jan Verstappen, zo 7 dec 9.15 u (Vivace) Overl. fam. Philipsen-Lemmen. di 9 dec 19.00 u overl. fam. Hubers-Loonen Misdienaars: za 19.00 u Joris en Jelle; zo 9.15 u Bart O. en Bart A di 19.00 u Vera en Erwin Weekgedachte: 'Vaak wijzen dwarsliggers ons de weg' Wij zijn in de laatste maand van het jaar. En meestal wordt u bij of rond het feest van de H. Oda over de situatie van de kerkbijdrage geïinformeerd. Wel, tot nu toe is er ongeveer 3 Vz duizend Euro minder binnen dan het geheel van vorig jaar. Het is bemoedigend dat het bedrag bij elkaar gebracht is door 86,1 deelnemers. Misschien, gezien de recessie, wordt het totale bedrag dit jaar iets minder, maar het aantal deelnemers, zou misschien nog wel kunnen groeien, want u, die het tot nu toe misschien vergeten bent, wilt toch ook meedoen? rv n.. ie...

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2003 | | pagina 1