Zoals eerder al aangegeven is er in sommige delen van het buitengebied van Ysselsteyn al draadloos internet beschikbaar. Ook zijn er nog diverse gebieden waar dit niet is maar wel zal komen. Een aansluiting op ons draadloos netwerk is altijd maatwerk en ook niet bij iedereen mogelijk. Het is afhankelijk van diverse factoren die men dagelijks meestal niet ziet. De verbinding gaat via een frequentieband in de lucht (2.4Ghz) en deze wordt voor meerdere soorten apparaten gebruikt. Als er te veel kanalen van de band in gebruik zijn kan er geen gebruik van draadloos internet worden gemaakt via ons netwerk en is het dus niet mogelijk. De naam draadloos internet is afkomstig van de verbinding van ons netwerk tot aan uw huis. Deze verbinding wordt namelijk tot stand gebracht door een aantal zendstations die in Ysselsteyn geplaatst zullen worden en deze signalen kunnen dan middels een antenne in of aan uw huis opgevangen worden. Dit gedeelte is dus draadloos maar vanaf het stuk na de eerste antenne bij u thuis tot aan de computer(s) bij u thuis is het gewoon bekabeld. Het is belangrijk te realiseren dat het in elk specifieke geval misschien dus niet mogelijk kan zijn om te internetten via ons draadloze netwerk. Als u besluit zich aan te melden voor SkyFy wordt er eerst gestart om te kijken of dit inderdaad wel mogelijk is bij u thuis. Als dit onverhoopt niet het geval is zitten er daar voor u ook geen verdere kosten aan vast. Het plaatsen van het modem met antenne is bij iedereen anders. De antenne moet in verbinding staat met het signaal wat uitgezonden wordt. Als u kort bij een zender woont kan het modem binnen bij het raam geplaatst worden maar als u bijv. 1 km. van de zender af woont moet er een antenne buiten worden gemonteerd. Dit wordt allemaal bekeken ter plaatse omdat dit altijd bij iedereen anders is. De aansluittermijn zal variëren van 2,5 week tot 3 maanden. Dit heeft te maken met de weersomstandigheden. Als het regent kunnen er geen installaties gemaakt worden en zal de termijn helaas uitlopen. Indien er vragen zijn kunt u altijd een e-mail sturen aan info@skyfy.nl of breng een bezoek aan de dorpsraadsvergadering van 8 december a.s. om 20.00 uur in zaal Roelanzia, Las - en Konstrukfiewerken Ysselsteyn (L) tel.: 0478 - 541507 Dankzij div. giften i.v.m. ons 25 jarig jubileum (4 oktober jl.) hebben wij het mooie bedrag van 2.765,-- over kunnen maken naar de DOE EEN WENS STICHTING Vrijdagavond zijn wij van 17.00 tot 22.00 uur gesloten in verband met pakjesavond Las- Konstruktiewerken Jo Stevens BV Ysselsteyn Voor pirtl|«n. «n fflcepitea. CAEE. RESTAURANT. BAR

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2003 | | pagina 13