TTsselsteyns Nieuws Blad Redactie: Dorpsraad Jrg 41, nr. 43 24 oktober 2003 Van Lovlnckplein 8: Marcus 10, 46-52; De blinde antwoordde Hem: "Rabboeni, maak dat ik zien kan." En Jezus sprak to hem: "Ga, uw geloof heeft u genezen." Terstond kon hij zien en hij sloot zich bij Hem aan op zijn tocht. Een goed mens ontmoeten kan ons leven totaal veranderen. Het kan ons wakker schudden uit de eentonigheid of de ontmoediging. Een goed mens ontmoeten kan ons opnieuw levensmoed schenken omda: wij bijna aan de lijve ervaren dat wij zelf tot meer in staat zijn. De wonderverhalen in het evangelie zijn hiervan een sprekend voorbeeld. De blinde bedelaar wordt door Jezus geroepen. De sukkelaar stelt al zijn hoop op de Heer. Hij kan weer zien, het leven heeft weer zin. De verandering is volledig: hij sluit zich aan bij Jezus om diens volgeling te worden. Intenties van 25 t/m 31 oktober 2003: za 25 okt 89.00 u (Kinderkoor) Ouders Arts-Gielen en overl. fam.: Jep. Leen en Gerrit Pi insein berg, Mia van Dijck-Driessen. zo 26 okt 9,15 u (Ouderenkoor) Opa en Oma Janssen-Keijsers. di 28 okt 19.00 u Anna vande Ven-Winnen en Mia van Dijck-Driessen (Immenhof); jrd. Theo Vollenberg; ouders Arts-Heidens en Jean Arts. Misdienaars: za 19.00 u Bart A. en Frank; zo 9.15 u Bart O. en Erwin; di 19.00 u Frank en Stef. Weekgedachte: "Wie geen oog heeft voor een ander is van harte blind" Dit weekend houden wij onze jaarlijkse missiecollecte. Hierbij een gedachte over missie van Ton Baeten, oud-abt van Berne-Heeswijk: Missie lijkt in de katholieke traditie een gedateerd woord. Nederlandse missionarissen worden steeds zeldzamer. Het waren grote mannen en vrouwen, de eerste ontwikkelingswerkers, die in Derde Wereld landen onderwijs en ziekenzorg brachten. Vanuit dit engagement gingen mensen hen vragen, welk hun inspiratiebron was en van daaruit spraken ze over de Blijde Boodschap van Jezus van Nazareth, de Grote Bevrijder uit isolement en verdrukking. Zo ontstonden kleine geloofsgemeenschappen, de jonge kerken in het zuidelijk halfrond. Bedrijven stellen hun mission-statement op: wat is ons doel, waar willen we naar toe. wat is onze zending? Elke mens heeft zijn zending. Welk mission-statement stel ik op? Of zie ik mijn zending niet en sluit ik mij op tn mezelf? Oktober is steeds 'missie-maand' geweest, missie in de oude zin, missie in een nieuwe betekenis. In zekere zin zijn we allen 'missionaris.' Kan ik daar inhoud aan geven? Ton Baeten

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2003 | | pagina 1