B>l<3L<cl Redactie: Dorpsraad Jrg 41, nr. 37 12 september 2003 Van Lovinckplein 8: Het feest van de Kruisverheffing, dat de kerk deze zondag viert, vraagt onze speciale aandacht voor de betekenis van het Kruis in ons leven als gelovige. Het lijden en de Dood van Christus zijn verbonden met zijn Kruis. De Verrijzenis is de overwinning op dat Kruis. De diepste vernedering van de slavendood steekt fel af tegen de glorie van de verheerlijking. Het feest van vandaag herinnert ons aan het gebeuren van Goede Vrijdag en Paasmorgen. In extreme situaties uit zich de tragiek van het menselijk bestaan in al zijn scherpte. Daar kan de mens tonen wat hij waard is. De belangrijkste van deze situaties is de dood. In het oog van deze beslissende keuze ziet de mens wat hij is. Het is werkelijk zijn dood, zijn allerpersoonlijkste daad die niemand in zijn plaats kan stellen. Hij staat daar alleen met de meest intieme en verborgen drijfveren van zijn hart. Het meest beslissende ogenblik van zijn leven. Intenties van 13 t/m 19 september 2003: za o di 13 sep 19.00 u jrd. Peter Johannes Philipsen en Anna Maria Cremers; jrd. Hubertus Maessen en echtg. Josephina Swinkels; Jep Arts en Riek Arts-Fleurkens; overl. fam Custers- Claassen; Jeu van de Ven en An van de Ven-Winnen; Henricus Maessen, Maria Mans en kinderen; Piet Litjens; Lei Vergeldt; Grad van Dijck. 14 sep 9.15 u Simone Arts (verj.); Marlidi Bastiaansen; jrd. overl. ouders van Soest-Swinkels en overl. kinderen; jrd. Grada Verlinden. 16 sep 19.00 u Toon van Empel. Misdienaars: za 19.00 u Jelle en Joris; zo 9.15u Klaas en Willem; di 19.00 u Vera en Stef. MIVA: De collecte voor de MIVA (de Missie Verkeersmiddelen Actie) heeft de som opgebracht van 242,33. Hiervoor heel hartelijk dank aan de gevers. Via deze weg wil ik ook de priesters bedanken die in de parochies geholpen hebben tijdens mijn afwezigheid. Ik heb me terwijl ik in Afrika was nergens zorgen over hoeven te maken: Heel hartelijk dank! Rome-reis: Bij enkele mensen is de gedachte opgekomen om een reis te maken naar Rome zoals we dat enkele jaren geleden naar Israël hebben gedaan. Mensen die eventueel geïnteresseerd zijn, zouden dat mij of Dhr. Wim Claessens kunnen laten weten, zodat we iets van een aantal kunnen schatten.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2003 | | pagina 1