Redactie: Dorpsraad Jrg41,nr. 31 1 augustus 2003 Van Lovinckplein 8: Johannes 6: 24-35: Wie tot Mij komt, zal geen honger meer hebben Door heel de mensengeschiedenis heen loopt dc rode draad van honger en dorst. Vele oorlogen, opstanden, revoluties en volksverhuizingen zijn voortgekomen uit gebrek aan voedsel. De gesel van de honger teistert nu nog miljoenen mensen op onze aarde. Ook in het leven van alledag komt de honger telkens terug. Honger is de mens eigen. Alles wat diep in het leven van de mens geworteld is, spreekt van een hogere werkelijkheid. De kennis van deze geheimtaal noemen wij 'wijsheid'. In de heilige Schrift zegt de wijsheid van zichzelf: 'Wie mij eten, houden nog honger naar mij' Jezus Sirach 24, 21). Plotseling staat er iemand in het midden van onze mensengeschiedenis die van zichzelf zegt: 'Wie tot Mij komt, zal geen honger meer hebben' Qohannes 6, 35). Zo wordt de honger naar wijsheid een honger naar een persoon: een gezondene van God. Welk werk moeten wij dan voor God doen? Het antwoord is: 'Dit is het werk dat God van u vraagt: te geloven in degene die Hij gezonden heeft' (Johannes 6, 29). Intenties van 2 t/m 8 augustus 2003: za 2 aug 19.00 u Ouders Verheijen-Versteegen; jrd. Gerardus Franciscus Deters en Maria Deters- Theunissen; Leo Spreeuwenberg en Vader Grad. zo 3 aug 9.15 u jrd. Gerardus Vergeldt en echtg. Maria Burgers; Gerardus v.d. Munckhof en - Bernadina de echtg.; Truus van Schijndel Thijssen en overl. fam. dj 5 19.00 u Wilhelmus Bollen en Hendrina de echtg.; jrd. Marinus van Dijck; Jacqueline Bos- Janssen en Piet en Martien Kuijpers. Misdienaars: za 19.00 u Vera en Jelle; zo 9.15 u Joris en Erwin; di 19.00 u Bart A+O. Parijs Moskou Wat schier een mens ermee op als hij wel de wereld leert kennen, maar niet zichzelf?

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2003 | | pagina 1