Ysselsteyns Nieuws Blad Redactie: Dorpsraad Jrg 41, nr. 28 11 juli 2003 Van Lovinckplein 8: Markus 6, 7-13: Hij zei tegen hen: "Als je bij iemand onderdak krijgt, blijf daar dan tot je weer verder reist. En als je ergens niet ontvangen wordt, en ze luisteren niet naar jullie, ga daar dan weg, en stamp het zand van de voeten: een getuigenis tegen hen." Vandaag zendt Jezus zijn leerlingen en zegt hun dat ze voor onderweg niets moeten meenemen: geen brood, geen reistas, geen geld. Hij biedt hun daarmee een radicale levenswijze aan, die afziet van bezit om des te meer te vertrouwen op de nabijheid van God zelf. Niets staat die nabijheid dan meer in de weg dan bezit. We zijn niet allemaal geroepen tot een radicale levenswijze zoals de leerlingen van Jezus of een Franciscus van Assisië, die zich aan niets materieels wilden binden. Maar elke christen heeft wel de roeping omwille van eigen innerlijk geluk een stukje op die weg van loslaten mee te gaan. In die zin is een "nee" in ons leven bij tijd en wijle een "ja" tegen het allerbelangrijkste: innerlijke vrede en verzoening in ons bestaan in onze verhouding tot God en tot de mensen. Intenties van: 12 t/m 18 juli 2003: _vr lljul 14.00 u Uitvaart en begrafenis van Grad van Dijck. a 12 jul 19.00 u (Kinderkoor) Kinderwoorddienst, overl. ouders Jenniskens-Arts; jrd. Riek Raaymakers-Meulendijks. zo 13 jul 9.15 u Volkszang. Jrd. ouders Wismans-vanVegchel; Gerardus v.d. Munckhof en Bemadina de echtg.; Wilhelmus Bollen en Hendrina de echtg.; jrd. Toon Pouwels en overl. fam. di 15 jul 19.00 u Pieter Jansen; Piet Bus (verj.) Misdienaars: za 19.00 u Bart A. en Erwin; zo 9.15 u Joris en Jelle; di 19.00 u Stef en Vera. Kinderwoorddienst: Vandaag is de laatste kinderwoorddienst voor de vakantie. We verwachten weer veel kinderen uit groep 5 t/m 8. We willen samen nadenken over wat vakantie precies is. Misintenties: In verband met de vroegtijdige voorbereiding van de kerkberichten, willen we u vragen om de intenties voor de maand augustus en tot en met 17 september, op te geven vóór 20 juli. Bij voorbaat hartelijke dank voor uw medewerking. Bijzondere collecte: De bijzondere collecte die we afgelopen week onaangekondigd gehouden hebben gedurende de diensten voor een noodgeval, heeft de mooie som opgebracht van 362,84. Hiervoor heel hartelijk dank! Hieruit blijkt weer: als er geholpen moet worden, doen we dat gewoon!

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2003 | | pagina 1