Ysselsfeyns Blad Redactie: Dorpsraad Jrg 41, nr. 18 2 mei 2003 /~~- Van Lovinckplein 8: Lucas 24,35-48: In die tijd vertelden de twee leerlingen wat er onderweg gebeurd was en hoe Jezus door hen herkend werd aan het breken van het brood. Terwijl ze daarover spraken stond Hijzelf plotseling in hun midden en zei: "Vrede zij u." In hun verbijstering en schrik meenden ze een geest te zien. De evangelielezing schildert ons een tafereel waarin Jezus verschijnt aan de leerlingen. De concreetheid van die vertellingen, het aanschouwelijke, brengt ons in de verleiding het verhaal letterlijk te begrijpen. Het lijkt een waarheidsgetrouw verslag van een bepaalde gebeurtenis. Maar wat is waarheid? Geen enkele gebeurtenis kan absoluut weergegeven worden. Of er nu verslag wordt gedaan van een feest of van een vergadering, altijd zal dit verslag in meerdere of mindere mate gekleurd zijn door de ervaring, de beleving ervan, van de verteller. In dit geval gaat het om de verwoording van de beleving dat Jezus leeft. Zoals alle teksten in het Oude en Nieuwe Testament betreft het ook hier een gelovige verwoording. Ten diepste heeft de schrijver Lucas de ervaring dat Jezus werkelijk leeft. Toch heeft hij hoogstwaarschijnlijk Jezus zelf niet meegemaakt. Dit kunnen we zien aan de inleiding van het eerste hoofdstuk. Intenties van 3 t/m 9 mei 2003: za 3 mei zo 4 mei di 6 mei 19.00 u Kinderwoorddienst (Volkszang) Mia Philipsen-Nijssen; Annemie Geurts-Bakker; jrd. ouders Geurts-Peeters (P.Tulpstr.); overl. fam. Bovee-Cuypers; Piet Swinkels; fam. Coenen-Spreeuwenberg en Jan en Piet. Deze zaterdagavond is er ook de herdenking van de gevallenen uit de oorlog. 9.15 u Mathias van Asten en echtg. Petronella Pouwels. 19.00 u Pastoor Spreeuwenberg en overl. fam Spreeuwenberg-Verlinden. Misdienaars: za 19.00 u Bart A. en Jelle; zo 9.15 u Joris en Willem; di 19.00 u Ruud en Erwin. Uitstapje: Alle misdienaars en zanger(es)s(en) van Eige Wijsjes die vrijdag 2 mei meegaan op het uitstapje naar de Efteling, worden gevraagd om 8.15 u voor de kerk aanwezig te zijn, zodat de bus om 8.30 u kan vertrekken! Eerste H. Communie: Nogmaals vanaf deze plaats dank aan allen en iedereen die, op welke manier dan ook, heeft bijgedragen aan het mooie feest van afgelopen zondag. Het was weer een prachtige dag! Kinderwoorddienst: Zaterdag is er een kinderwoorddienst voor de kinderen die afgelopen zondag hun eerste H. Communie gedaan hebben. Doden-herdenking: Ook op zaterdag is er een herdenking van de slachtoffers die gesneuveld zijn in de oorlog. Leerlingen van groep acht zullen hieraan hun bijdrage geven. hj,f.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2003 | | pagina 1