YSSaSTEYM Reuzeneeis De vastelaovund 2003 zit dur wer op. Vanaf 4 januarie tot en mit de afsluuting op ut plein dinsdagaovund. Ut was iën groët fiest. Overal waor Piëlreuzen en Piëlreuzinnen waren was ut fiëst. Daor wier lekker mèlig gedaon, daor zien gèn brokke gemakt en we hebbe os mit zun alle alliën bezig gehalde mit Piëlreuzenzaken. Twië urste pries iën Rooi Wej as Piëlreuzen hebbe ós wer van enne fantastische kant laote zien iën den optocht van Rooj. De Heidse Piëlweg haaj dun urste pries bej de praalwagens.De jeugdprinsenwagen haaj ok dun urste pries. En de groëte prinsenwagen was de moiste prinsenwagen achter den van 'ut Veule". Alle wagenbouwers vanaf dees plats hardstikke bedankt dat ózze Prins Maikel I, Prinses Marjanne en Jeugdprins Rik I hebbe kunnen schitteren iën Rooj en iën özze egge Reuzenoptocht, welke van veur tot achter iën groët hoëgtepunt was. éevelversierinq De mojst versierde gevel was dit jaor de gevel van Jeu en Dien Versteegen. Proficiat Reus ie Pieiul De mysterieuse Reusje Piejul den ós toch maonden bezig gehalde het is ök bekend. Ut brein achter dit hiële verhaal waren Ludo en Robert Arts. Jongens bedankt Verkoëp van klier en andere spullen lerderiën die klier het gemakt vur dun optocht of ut verklèd bal en dees te koëp an wil bieje kan contact opneme mit Johan Romme Tel. 541814. Johan zal names de Piëlreus iën november 2003 dees te koëp an gaon bieje vanuut Reuzesteyn. As leste dit V.V de Piëlreuzen bedankt iederiën die op iën of andere manier un bejdrage het geleverd an ut slage van dizze Vastelaovund. Verder bedanken Prins Maikel I en Prinses Marjanne, Vorst Wim, Jeugdprins Rik I en vorst Dave, Reuzekluutdrager Jeu en Nellie Marcellis Ut Hipste Paar Koen en Debbie, en ut jeugdhippe paar Tamara en Joris iederiën vur de gigantische belangstelling op de diverse resepsies en f iëste. Ut bestuur van "De Piëlreuzen"

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2003 | | pagina 9