.Nieuws Redactie: Dorpsraad Jrg 41, nr. 10 7 maart 2003 Van Lovinckplein 8: Marcus 1,12-15: De Geest dreef Hem weg, recht de woestijn in. Hij bleef in de woestijn, veertig dagen, op de proef gesteld door de satan. Hij was in gezelschap van de wilde dieren, en de engelen stonden Hem ten dienste. Bij het doopsel van Jezus zegt Johannes de Doper van zichzelf dat hij minder is dan Jezus. En toch laat Jezus zich door "die mindere" dopen. Een duidelijk teken dat status en positie voor God niet tellen. Niet de functie die je hebt, maar het geloof datje uitdraagt, de daden die je stelt, zijn van belang. Toen Johannes verdween, nam Jezus de fakkel van hem over. Johannes had het pad voor hem geëffend en na een periode van 40 dagen van bezinning in de woestijn kon hij aan de verkondiging van zijn Blijde Boodschap beginnen. Laten wij ons ook af en toe terugtrekken om de balans van ons handelen op te maken en van "minderen" in onze omgeving te leren. Intenties van 8 t/m 14 maart 2003: za 8 mrt 19.00 u (Eige-Wijsjes) Petronella van Well-Thoonen en echtg.; Pastoor Spreeuwenbetg en overl. fam Spreeuwenberg-Verlinden; jrd. Teng Pouwels. zo 9 mrt 9.15 u (Volkszang) Uit dankbaarheid; jrd. Grad Arts; Willem Spreeuwenberg en echtg. Maria Vervoort. li 11 mrt 19.00 u Mara Swinkels; Johan Vogels en overl. fam Vogels-Jeurissen. Misdienaars: za 19.00 u Klaas en Stef; zo 9.15 u Bart O. en Jelie; di 19.00 u Bart A. en Erwin. Kinderwoorddienst Voor de leerlingen van groep 4 wordt deze zaterdag (8 maart) weer een kinderwoorddienst gehouden. Er zal gesproken worden over de 40-dagenti jd, ofwel de vastentijd, ofwel de voorbereidingstijd op Pasen. Vastenactie In Nederland groeit de materiële rijkdom, maar is de geestelijke armoede groot. Wie heeft het tegenwoordig niet druk-druk-druk en gaat gebukt onder stress. Gelukkig kiezen steeds meer mensen voor een andere levensinvulling. Gezond leven, parttime werken, ruimte voor ontspanning, spiritualiteit en reflectie. Meer zin geven aan je leven. Bijvoorbeeld door mensen arme landen te steunen in hun strijd voor een beter leven. Dat is waar Vastenactie voor staat. Huispaaskaars Als er mensen zijn die met Pasen thuis een eigen Paaskaars zouden willen hebben, dan kunnen ze die bestellen via de koster, Jan van Gassel, of door hun naam op het formulier achter in de kerk te schrijven. Stille Omgang In het weekend van 22/23 maart wordt weer de jaarlijkse Stille Omgang gehouden in Amsterdam. Opgave bij H. Claessens, Ysselsteynseweg 103, tel. 541 280.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2003 | | pagina 1