Maondoq 3 mart Reuzeneis Afgeloëpe weekend hebbe we ut verklèd bal mit as thema "wat de pot schaft" gehad. Ut was reuze gezellig. Urn 22.00u han weej al we al den urste polonaise achter de rug. Dur waren wèr fantastische creaties bej. De prieswinnaars waren: twiëe potten en iëne den daor niks mit te schaften haaj (as langst onbekenden), de Big mamma's, Wette gej wat de pot schaft en ozze pot schaft bloemen. ïederiën bedankt vur dizze fantastische aovund. Ok zondag op de ieugdprinsrecepsie was ut bèregezellig. Ok hier kumt alles goed mit de carnaval Proqrammo vasteIaovund 2003 Zaoterdaq 1 mart Vastefaovusmis, Opening en Resepsie Prins Maikel I en Prinses Marjanne 19.00 uur Vastelaovusmis hiëlemaol iën ut dialect. 20.00 uur Spectaculaire opening van de Vastelaovund op os durpspodium Weej zurge vur de wermte, muziek en licht, gillie vur de rest. Sleuteloverdracht an Prins Maikel I zal dan platsviende dur ozze Opperpiëlreus Sieb Niessen 20.30 uur Anvang resepsie vur Prins Maikel I en Prinses Marjanne iën de Smelehof. Daornao fiëst mit de smeleblaozers Zondag 2 mart Peuterbal, Jeugd Hippe Brulluft, Hippe Brulluft. Pindabal en Yssteynse aovund iën de Jera 11.00 uur Peuterbal bej Roelanzia 13.30 uur Jeugd Hippe Brulluft iën de Jera 16.00 uur Alles got naor Roelanzia naor de Hippe Brulluft. Joekskapel Noeit Thuus uut Leunen zal hier ok komme blaoze. Verder zal de middag muzikaal verzurgt werre dur de twië DJ's "Double Joe Roels" S'aovus is dur wer den Yssteynse Aovund iën de Jera, terwiel bej de Roelanzia, Pilot en Herberg de Piël de muziek ok gewoon durgot. Optocht iën Rooy en daornao fiëst bej Herberg de Piël Ök dit jaor trekke wej wer mit mit twië schitterende Prinsewagens. Wagenbouwers van de groëte en de jeugdprinse wagen alvast bedankt daorvur Ök enkele andere wagens en groepen trekke mit iën Rooy Dinsdag 4 mart Reuze optocht en afsluuting op os durpspodium 14.11 uur Reuzeoptocht iën Reuzesteyn Daornao priesuutreiking bej de Smelehof mit de Platvuut uut Mersele 21.33 uur Afsluuting op ut Durpspodium mit sfeervol kampvuur en muziek (bej slecht wèr iën de Smelehof) Gevelversiering. Ok dit jaor stelt V.V. De Piëlreus wer enne_Pries beschikbaar vur de bewoners van de mojst versierde gevel iën hiel Reuzesteyn, dus nie alliën an de optochtroute Ut bestuur van V. V. De Piëlreus wenst alle Piëlreuzen en Piëlreuzinnen: VdSteldOVUtld Same

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2003 | | pagina 11