B>l<acl Redactie: Dorpsraad Jrg 41, nr. 8 21 februari 2003 Van Lovinckplein 8: Marcus, 2,1-12: Omdat ze de lamme niet bij Hem konden krijgen vanwege de menigte, haalden ze de dakbedekking weg boven zijn hoofd, en toen ze een opening gemaakt hadden, lieten ze het bed waar de verlamde op lag, zakken. Bij het zien van hun vertrouwen zei Jezus tegen de verlamde: "Vriend, uw zonden worden u vergeven." Nu zaten daar een paar schriftgeleerden die hun bedenkingen hadden: "Hoe kan die man zoiets zeggen? Hij lastert God. Wie anders dan de enige God kan zonden vergeven?" In het Marcusevangelie betekent de genezing van de lamme te Kafarnaüm een keerpunt: Jezus' leven zal voortaan op het Lijden gericht zijn. Het sanhedrin beschuldigt Hem een eerste maal van godslasterlijke taal. Want door zonden te vergeven eigent Jezus zich goddelijke machten toe. En om deze pretentie te rechtvaardigen beroept Hij zich op de Mensenzoon, de rechter van de eindtijd. Om te tonen dal Hij ka:i vernieuwen en vergeven geneest Hij de lamme, die als 't ware door het geloof gedragen naar Hem was gebracht. Het is in ditzelfde gemeenschapsgeloof dat in de Kerk de vergiffenis der zonden verankerd I gt. Intenties van 22 t/in 28 februari 2003: za 22 feb 19.00 u Toediening van het H. Vormsel door Vicaris Th. Willemssen, deken van Roermond. Intenties van de Vormelingen en hun ouders; overl. ouders Classens-Baten; Jan van Knippenberg. zo 23 feb 9.15 u (Ouderenkoor) Pastoor Hillebrandt; Ouders Swinkels-Claessens en Jeanne en Toon en Piet. di 25 feb 19.00 u Fam. Wilmsen-Verheijen; jrd. Feus Keijsers; jrd. Louis Arts; Jeb Arts en Riek Arts- Fleurkens; jrd. Tom van Lipzig. Misdienaars: za 19,00 u Willen en Stef; zo 9.15 u Rom en Frank; di 19.00 u Bart A en Jelle Vormsel: Bij het Vormsel, zijn er enkele punten waarop gelet moet worden: - De zang wordt door de vormelingen zelf verzorgd. - De gereserveerde plaatsen worden vrijgehouden voor de vormelingen en hun ouders.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2003 | | pagina 1