YSSaSTEYN Koen en Debbie "Ut hipste paar" Nao en spannende strijd mit Jac en Mie en John en Rian meuge Koen en Debbie zich ut hipste paar van 2003 noemen. Hiernao ging ut dak daor zowat af mit twië fantastische DJ's Roel en Willie, die zich ok wer efkus 18 vuulde. De Brulluft wert gevierd op zondag 2 mart. "Wat de pot schaft" Dit is kommende zaoterdag ut thema van ut verklèd bal bej Roelanzia. Wej zien wer erg benejd naor ollie creaties. £e mugt natuurluk ok iën gewone carnavalsklier komme. Vur de mojste verkledde en de langste onbekende zien pries beschikbaar welke werre uutgereikt dur Prins Maikel I. De aovund begint um 21,00u Kom op tiëd zodat ge niks mist. Ut orkest Commotion het daor wèr net as bej ut uutkomme van de Prins gruweluk veul zin iën. Let op: de juriering vur de mojst verkledde is um 22.00u Reseosie jeugdprins Rik I Op zondag 23 fibbrewarie um 14.33u kriegt iederiën de gelegenheid um Prins Rik I en hand te komme géve. Vorst Dave, de narren en de jeugdraod wil dan ok iederiën uutnuëdigen um noar de JERA te komme. Dizze middag zal muzikaal ondersteund werre dur de joekskapel "Noëit Thuus" uut Leunen. ZooterdoQ 1 Mart Reseosie Prins Moikel I en Prinses Marianne Vanaf 2Q.30u ansluutend an de opening op os durpspodium bieden wej as V.V. De Pièlreus Prins Maikel I en Prinses Marjanne en resepsie an. Diegene die en woordje of en stukske wil doen vur dit stel vraoge wej um zich efkus te melden bej Ed Verschuuren Tei. 542151 ozze ceremoniemèster. Gèr vur 25 Fibbrewarie, zoëdat hej en plenning kan make. Ziekenbezuuk Prins Maikel I en Prinses Marjanne wille net as vurgaonde jaore en bezuuk brenge an minse die iën ut ziekenhuus liggen iën en verpleegtehuus verbliëven of gewoon thuus zien. As gillie minse kent die uit op pries stelle gèf dit dan dur an ozze vurzitter John Klosse Tel 541674 of an Vorst Wim Tel 541532 Pindabal op zondao 2 Mart bei Mort en Mart Ök dit jaor is dur wer pindabal op zondag vanaf ló.OOu bej Forest. Dit is per abuis nie opgenome iën de carnavalskrant, ozze excuses daorvur. Reünie femilie Reus Op dinsdag 4 mart viend de Reünie plats van de Femilie Reus. Iederiën het kunne léze dat Moeder Reus en Reusje Piëjul mit os carnaval komme viere. Sister hebbe wej echter nog ennen brief binnen gekrege. Ut schient dat Reusje Piëjul ok nog en twellingzus het. Reuzzilde is ok op den llde van den llde geboren lang geleeje. Zej is toen vanwege den ermoej iën enne klomp op de Maas gezet. Zej kumt dinsdags 6k naor ozze Reuzenoptocht. Ut mot nie gekker werre want wej kunnen daor genne Piël mer op trekke.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2003 | | pagina 10