ITsselsteyiis Nieuws- Blad Redactie: Dorpsraad Jrg 41, nr. 5, 31 januari 2003 Van Lovinckplein 8: Markus 1,21-28: Jezus strafte hem af "Houdt uw mond en ga uit hem weg." En de onreine geest schudde hem door elkaar en onder enorm geschreeuw ging hij uit hem weg. Vooral geestesziekten werden verstaan als het werk van kwade of onreine geesten. Zo heel vreemd is die voorstelling niet. Ook wij zeggen soms van mensen dat ze "bezeten" lijken. Misschien leed de man die Jezus genas volgens onze medische wetenschap wel aan wat wij nu als een syndroom beschouwen. Het evangelie schrijft cat Jezus geneest, Hij veijaagt de onreine geest. Je kunt ook zeggen dat Jezus er voor zorgt dat de man weer zichzelf meester wordt. Jezus geeft hem terug aan zichzelf, brengt hem weer thuis bij zichzelf. Thuiskomen bij jezelf, bij je eigen diepste kern, dat is het heilzame, gevolg van de ontmoeting met Jezus. Intenties van 1 t/m 7 februari 2003: za 1 feb 19.00 u (Volkszang) jrd. Jan Hendrix; Grad Arts en overl. fam.; overl. ouders Wismans-van Vegchel en Toon. zo 2 feb 9.15 u Feest van de Opdracht van de Heer in de Tempel (Vivace) Marlidi Bastiaansen; Albertus Verheijen en Petronella Peeters en Willem Verhei) en. di 4 feb 19.00 u Jac Claessens en overl. fam.; jrd. Harry Vergeldt; jrd. ouders Janssen-Koppens. Misdienaars: za 19.00 u Ruud en Willem; zo 9.15 u Vera en Jelle di 19.00 u Ron en Frank. Kinderwoorddiensten: In februari zijn de kinderwoorddiensten op 8 februari (voor groep 4) en op 15 februari (groep 5 t/m 8). Gastkoor: Op zondag 9 februari komt het koor uit Blitterswijck in onze kerk de dienst verzorgen. Maria-Lichtmis (2 februari) Al meer dan duizend jaar viert de Kerk het feest van Maria Lichtmis, zo genoemd naar de lichtprocessie en de kaarsenzegening op deze dag. Het was gebruikelijk om alle kaarsen te zegenen die in de loop van het jaar thuis of in de kerk gebruikt zouden worden. De officiële naam van het feest is overigens 'Opdracht van de Heer in de tempel'. Het feest stamt af van liet oeroude gebruik in Jeruzalem om na de geboorte van een kind dit kind aan te bieden aan de Heer in dc tempel en daarbij een offer te brengen. Overeenkomstig het voorschrift van de Joodse wet werd Jezus als eerstgeborene van het mannelijk geslacht, veertig dagen na de geboorte aan God opgedragen in de tempel; dat is op 2 februari. Bij deze ontmoeting in de tempel wordt Jezus herkend door Simeon als 'hét Licht voor alle volken'. Van deze gebeurtenis was ook afgeleid dat na de geboorte van een kind de moeder weer met een aparte zegen in de kerk ontvangen werd! hüMSfu.vtMw, fa, jiïrrtyrï:

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2003 | | pagina 1