Ysselsteyms Redactie: Dorpsraad Jrg 41, nr. 2, 10 januari 2003 Van Lovinckplein 8: m Doop van Jezus in de Jordaan: Marcus 1, 7-11: Op hetzelfde ogenblik dat Hij uit het water opsteeg, za9 c'e hemel openscheuren Water: men kan erin verdwijnen en eruit opstijgen. Zo is het met de doop van de Heer en met onze eigen doop. Jezus daalt af naar de rivier de Jordaan. Hij verlaat S^V'V^ s zijn stad Nazaret. Hij gaat niet naar Jeruzalem, niet naar de hogepriesters en de schriftgeleerden. Hij gaat naar een man in harige kleren, naar Johannes, die boete preekt en doopt in de Jordaan. Deze rivier ligt in de laagst gelegen bedding van de wereld: vierhonderd meter beneden de zeespiegel. Dieper kun je niet afdalen in een rivier. Is dat toeval? Een God die het miserabele bestaan van ons mensen hier beneden komt delen, kan niet dieper afdalen. Hij nam het lot, het lijden en zelfs de zonden van iedere mens op zich (Jesaja 53. 4). Door zo diep tot ons af te dalen, kan God zelf met ons mee roepen uit de diepte van ons bestaan (psalm 129, 1). Intenties van 11 t/m 17 januari 2003: za 11 jan 19.00 u (Eige Wijsjes) uit dankbaarheid; overl. ouders Camps-Sprceuwenberg zo 12 jan 9.15 u (Volkszang) Intenties van de parochie. di 14 jan 19.00 u Intenties van Zij-Actief; Gerrit van Dijk; Toon Linders; overl. fam. Wilmsen- Verheijen; jrd. Petrus Mulders en echtg. Maria Thissen. Misdienaars: za 19.00 u Ruud en Jelle; zo 9.15 u Joris en Stef; di 19.00 u Ron en Willem. Sinds hun optreden in het JOC heeft ons kinderkoor een eigen naam. We hopen natuurlijk niet dat ze eigenwijs worden, maar wel dat ze hun eigen wijsjes uit volle borst zingen. Deze komende zaterdag is er weer een eigen woorddienst voor de communicantjes van dit jaar. Ze zijn allemaal heel erg welkom. Het thema is "de Doop van de Heer''. Kinderwoorddienst: KERK* BA Met oud- en nieuwjaar hebben we in het jaaroverzicht ook aandacht besteed aan de kerkbijdrage. Alles lijkt erop dat het ook voor 2002 een succesvolle actie wordt. Voor degenen die nog vergeten zijn hun steentje bij te dragen: U hebt nog tot 12 januari de kans om uw bijdrage niet te laten ontbreken.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2003 | | pagina 1