voor jongvolwassenen zou willen organiseren, moetje weten aan wie je een uitnodiging kunt sturen. Zo zijn er nog veel meer voorbeelden; oudercnpastoraat, activiteiten voor pas gehuwden, allerlei vrijwilligerswerk, thema-avonden en cursussen. En niet onbelangrijk: hoe kan de parochie nieuw binnengekomen parochianen verwelkomen als hun verhuizing niet bekend is, of hoe kun je een echtpaar met een jubileum feliciteren als je de huwelijksdatum niet weet? Kortom: als je elkaar niet weet te vinden wordt het heel moeilijk voor een parochie om een vitale gemeenschap te zijn en te blijven. Elkaar bereiken De parochieledenadministratie is een reëel probleem geworden voor veel parochies. Per jaar verhuist zo'n vijftien procent van alle Nederlanders. Mensen wonen soms maar kort in een wijk. Werk, leeftijd, de komst of het vertrek van kinderen; allemaal redenen voor mensen om groter, kleiner of elders te gaan wonen. Door al die verhuizingen hebben de parochies de grootste moeite om van alle parochianen de adresgegevens bij te houden. Vroeger konden we die gegevens gewoon bij het gemeentehuis ophalen, maar dat kan niet meer. De gemeente houdt namelijk niet meer bij van welke kerk iemand lid is. Daardoor missen we de officiële berichten van verhuizingen, van geboorte, huwelijk of geregistreerd partnerschap en overlijden. Zo is de parochie helemaal afhankelijk van de informatie die ze van de parochianen zelf krijgt. Omdat lang niet iedereen veranderingen als een verhuizing of een geboorte doorgeeft, zijn de ledenadministraties van de parochies inmiddels flink achterop geraakt. En dat is ontzettend jammer, want zo wordt het moeilijk voor de parochie om haar taak goed uit te voeren: het vormen van een levende gemeenschap met alle leden. Nieuw systeem Om onze ledenadministratie beter op peil te kunnen houden neemt de parochie deel aan de SII.A (Stichting Interkerkelijke Ledenadministratie), zoals 80-90 van alle parochies en ook de Nederlandse Hervormde kerk en de Gereformeerde kerken. De SILA vormt een - landelijke - schakel tussen de gemeentehuizen en dc kerken, waardoor toch berichten over veranderingen in persoonsgegevens kunnen worden doorgegeven. Het gemeentehuis houdt niet bij tot welke kerk iemand behoort, maar kan wél bij iemands naam zetten dat veranderingen aan de SILA moeten worden gemeld. De SILA weet bij welke kerk iemand hoort en zij geeft de veranderingen door aan de parochies. Privacy Dit systeem is zo beveiligd dat niemand anders dan uw eigen parochie uw gegevens kan gebruiken. Uw gegevens blijven even vertrouwelijk als tot nu toe; het wordt alleen voor de parochie gemakkelijker om veranderingen bij te houden. Voor u zelf verandert er niets. Als u er bezwaar tegen hebt dat uw gegevens door de SILA worden bijgehouden, moet u dit schriftelijk bij de parochie melden; uw gegevens worden dan uit de computer gehaald. Uw gegevens Om het nieuwe systeem in te voeren is veel voorbereiding nodig. De persoonsgegevens van alle parochianen worden opgenomen in een geautomatiseerd bestand. Het gaat daarbij om: naam, adres, geslacht, geboortedatum, eventuele huwelijkspartner en -datum (of geregistreerde partner) en eventuele kinderen. Ook moet gecontroleerd worden of de gegevens, zoals ze nu geregistreerd staan, juist zijn. Als u zelf al weet dat uw gegevens verkeerd of onvolledig zijn (bijvoorbeeld: geen opgave van kinderen), dan vragen we u dit ons even te laten weten. U kunt ook altijd bij uw parochie inzage krijgen in uw gegevens om deze te controleren. Alvast hartelijk dank voor uw medewerking, nu en in de toekomst! Het Kerkbestuur K80 AFDELING Ysselsteyn/Vredepeel ADVENTS-/KERSTV1ER1NG. Woensdag 11 december om 14.00 uur houden we in de "Smelehof1 onze Advents-ZKerstviering. De KBO, afdeling Castenray zal op deze middag het kerstspel, getiteld "De sociale werksteropvoeren. Het totale programma is gevoegd bij de laatste Nestor BILJARTEN. Uitslagen Federatie-competitie: week 48 Ysselsteyn 1-Broekhuizenvorst 1 4-5 Ysselsteyn 4-Hegelsom 2 6-3 Ysselsteyn 2 vrij Wanssum 6-Ysselsteyn 5 5-4 Oirlo 4-Ysselsteyn 3 5-4 Ysselsteyn 6-De Wevert 5 7-2 Spreuk van de Week "Ouders die het getroffen hebben met hun kinderen, hebben gewoonlijk kinderen die het getroffen hebben met hun ouders

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2002 | | pagina 2