Blad Redactie: Dorpsraad Jrg 40, nr. 45, 8 november 2002 Van Lovinckplein 8: Gedurende de novembermaand hebben we altijd bijzondere aandacht voor onze overledenen. Allemaal zonder uitzondering worden we vroeg of laat met de dood geconfronteerd. Soms kun je de dood zien aankomen, soms wordt je er keihard mee in aanraking gebracht. We zien het iedere keer weer opnieuw op de televisie dat duizenden mensen plotseling van de aardbodem worden weggevaagd. Er zijn vele mensen die alleen erblijven omdat hun hele, maar dan ook hele, familie omkomt. Dit zijn pijnlijke dingen en ze zijn niet te begrijpen. Er zijn geen woorden voor. En toch gebeurt het. Het is goed ons er bewust van te zijn dat we niet alleen slaan met ons leed. intenties van 9 t/m 15 november 2002: za 9 nov 19.00 u (Kinderkoor) ouders Teunissen-Gerrits; jrd. Harry Philipsen; Mat van Dijk en dankzegging; Jan Janssen en overl. fam Janssen-van Gompel; Jan Verstappen (verj.); Marie Linders-Pouwels en overl. fam. zo 10 nov 9.15 u (volkszang) jrd. Simon Lemmen en Catharina Verstraaten; Grad Claessens; Wiel Hubers. di 12 nov 19.00 u Jeu Claessens; Ties Peeters. Misdienaars: za 19.00 u Ron en Frank; zo 9.15 u Vera en Stef; di 19.00 u Bart A. en Jelle. Missiezondag: De collecte op missiezondag ter ondersteuning van de missionaire taak van de kerk heeft op missiezondag de som van 291. 85 opgebracht. Hiervoor hartelijk dank! Kerkwijding: Dit weekend gedenken wij ook dat het precies tien jaar geleden is dat onze kerk geconsacreerd (gewijd) werd door de bisschop. Misschien een gelegenheid om ze eens met een bezoekje te vereren. Toneel: Op 21 november is er in de Paterskerk in Venray een theatervoorstelling over armoede. Deze voorstelling wordt verzorgd door de vierde wereld-beweging. Dit is een beweging door en voor armen, gesticht door een katholieke priester. Deze voorstelling wordt van harte aanbevolen. 11 november -Sint Maarten: Velen vragen zich af waarom de Romeinse officier Martinus de bedelaar maar een halve mantel gaf en geen hele. Het komt op ons nogal gierig over. Maar de mantel was dienstkleding en als militair mocht Martinus zijn uniform niet afgeven. Alleen door de mantel in tweeën te snijden kon hij én aan het gebod van naastenliefde voldoen én aan het dienstvoorschrift. Met andere woorden: hij gaf het maximale dat hij missen kon. Een voorbeeld dat navolging verdient.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2002 | | pagina 1