Blad Redactie: Dorpsraad Jrg 40, nr. 44, 1 november 2002 O Van Lovinckplein 8: Toen het joodse volk op het punt stond het beloofde land binnen te treden sprak Mozes tot hen; "Wees een heilig volk". (Deut., 7:6). Zondag (eigenlijk op 1 november) vieren wij dit heilig volk; wij vieren de gemeenschap der heiligen, Allerheiligen. Heiligen zijn mensen die door hun manier van leven getuigd hebben dat God leeft. Zij zochten telkens en telkens opnieuw de Heer. Heiligen zijn mensen die leven van een droom, van een visioen dal het leven ook anders kan en die zich daar metterdaad voor inzetten. Christelijke heiligen zijn bovendien mensen die de leer en levenswijze van Jezus Christus ervaren als een bron waaruit ze kracht putten om door hun eigen manier van leven op hun beurt weer levenswater te doen vloeien over onze verdroogde wereld. Heiligen verstaan de kunst om er te zijn en anderen te laten voelen dat God er is, verborgen maar altijd aan het werk. Uiteraard gedenken we vandaag niet alleen al deze bekende heiligen maar vooral de minder spectaculaire heiligen: die grote menigte die niemand tellen kon, uit alle rassen, stammen, volken en talen, zoals beschreven in het Boek der Openbaringen. Het gaat over die mensen, mensen die geen boze plannen smeden tegen hun naasten, omdat ze geloven dat we allen kinderen zijn van dezelfde God, die we Vader mogen noemen. Intenties van 2 t/m 8 november 2002: za 2 nov zo 3 nov di 5 nov 19.00 u (Volkszang) jrd. Jan Swinkels; Piet Litjens; overl. fam. Mulders-Maessen; jrd. overl. ouders Weijs-Smits en zn Antoon. 9.15 u (Vivace) overl. fam. Cox-de Lauw; Wilhelmus Spreeuwenberg en dochter Anny; 6 wkd. Gerrit Philipsen; Mia Philipsen-Nijssen; 14.00 u Allerzielendienst en gezamenlijk bezoek aan het kerkhof. 19.00 u Gerrit Philipsen (KBO). Misdienaars: za 19.00 u Ruud en Willem; zo 9.15 u Joris en Jelle; zo 14.00 u Klaas en Bart O. di 19.00 u Bart A. en Edwin. We hebben er weer een groepje nieuwe misdienaars bij. We hebben er vertrouwen in dat zij het even goed gaan doen als hun oudere collega's. Allerzielen: Allerzielen (2 november)is een feest van gedenken, van gemeenschap en van hoop. We gedenken onze overledenen en denken daarbij aan wat zij in hun leven voor ons betekend hebben. Daarbij ervaren we hun nabijheid en komen als het ware met hen in contact. Door en in ons staan zij nog steeds in verbinding met ons leven. Wij dragen hen met en in ons mee. Zij leven voort in ons. En door hen komen wij in verbinding met die grote gemeenschap van bekende en onbekende geloofsgenoten die ons zijn voorgegaan en leven in de belofte van God.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2002 | | pagina 1