Blad Redactie: Dorpsraad Jrg 40, nr. 42, 18 oktober 2002 Van Lovinckplein 8: Bisschop Frans Wiertz schreef onlangs een column in Keerpunt: VERMENGING VAN GELOOF EN CULTUUR 'Wie de liefde verliest - dat geldt voor de mens en de hele cultuur - krijgt hartritmestoornissen. Wie het geloof verliest njgt een hartinfarct. Wie de hoop kwijt is, een hartstilstand'. Deze vergelijking gebruikte onlangs kardinaal Danneels in een toespraak in Tilburg, waar hij een eredoctoraat kreeg. Hij schilderde daar de nauwe band tussen geloof en cultuur. Een Limburgs jongetje van negen werd in de catecheseles gevraagd: 'Waaraan merkje dat iemand katholiek is?' Zijn antwoord: 'Es eemes plat kalt'. En toen onlangs een gedeelte van DSM verkocht werd aan Saoedie-Arabië, vroeg een journalist om een reactie aan een jonge kerel van de vakbond. Die antwoordde tot veler verbazing: 'Wij blijven gewoon katholiek Beide laatste voorbeelden geven aan hoe nauw geloof en kerk met de cultuur in Limburg verweven zijn. Overigens reken u niet te snel ri jk. De vermenging van geloof en cultuur is inderdaad een humuslaag, waarop het persoonlijke geloof en de hoop kunnen opbloeien. Als dat niet gebeurt, verdampt op de lange duur ook het besef dat Limburg en Kerk wat met elkaar hebben. Frans Wiertz, bisschop van Roermond Intenties van 19 t/m 25 oktober 2002: za 19 okt 19.00 u (Kinderkoor) jrd. Toon Wismans;jrd. Truus Spreeuwenberg-Philipsen en overl. fam.; Albert Fleurkens en Fien Fleurkens-Keijsers; 6 wkd Anna Classens-Baten en jrd. Sjang Classens. o 20 okt 9.15 u (Vivace) Truus van Schijndel-Thijssen en overl. fam.; Jac Vergeldt, di 22 okt 19.00 u jrd. Jeanne van den Berg-Swinkels en Piet Swinkels; Sjang en Nel Spreeuwenberg- Baltussen; Net Jaspers-Lenssen (KBO); Lies Koonings-Veron. Misdienaars: za 19.00 u Joris en Bart A.; zo 9.15 u Ruud en Bart O.; di 19.00 u Ron en Vera. Bijbelgroep De Bijbelgroep komt weer bij elkaar in het zaaltje op woensdag 30 okt. Geïnteresseerden zijn zeer welkom. Doopsel Op zondag 20 okt. 14.00 u worden gedoopt Laurie Arts Luca Houwen Lisa van Lier Lieke van Bussel Anke van Bussel Timmermannsweg 110 Dopheide 44 Dopheide 33 Timmermannsweg 112 Timmermannsweg 112. Missiezondag A.s. zondag is het wereldmissiedag. We besteden aandacht aan het wereldwijde netwerk ter verspreiding van het geloof. Onze materiële hulp kunnen we laten zien door een bijdrage in de extra collecte.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2002 | | pagina 1