Ysselsfeym Blad Iedereen een fijne en plezierige kermis toegewenst Redactie: Dorpsraad Jrg 40, nr. 27, 5 juli 2002 IfofcftJil.U.?, Van Lovinckplein 8: Matt. 11,25-30: 'Kom allen naar Mij toe die afgemat en belast zijn, en Ik zal u rust geven. Neem mijn juk op en kom bij Mij in de leer, omdat Ik zachtmoedig ben en eenvoudig van hart, en u zult rust vinden voor uw ziel. Want mijn juk is zacht en mijn last is licht.' Dat 'zacht zijn van het juk' en 'licht zijn van de last', staat dat niet haaks op wat wij tegenkwamen in Mat. 10. Daar voorspelt Jezus een afschuwelijke last voor zijn volgelingen: je zult overgeleverd worden... gegeseld en gedood... gehaat en vervolgd... Dus toch een zéér zware last? Op de 12e zondag hoorden wij Jezus om die reden de leerlingen moed inspreken. Misschien mogen wij die schijnbare tegenstelling als volgt oplossen: omdat die buitenwereld, en dan bedoelen wij de wereld die van God niet wil weten, zo genadeloos hard reageert, juist daarom moeten wij binnen de kring van gelovigen elkaar niet belasten (zoals de Farizeeën en schriftgeleerden doen), moeten wij de vrijheid der kinderen Gods beleven en de innerlijke rust kunnen vinden om onze zending naar buiten toe aan te kunnen. In die sfeer ook is het mogelijk om de Geheimen van het Koninkrijk der hemelen te leren kennen, van aaruit wij als gelovigen kunnen leven. Intenties van 6 t/m 12 juli 2002: za 6 jul 19.00 u (Enjoy Together) Truus Spreeuwenberg-Philipsen en overl fam.; Piet Litjens; ouders Arts-Gielen en overl. fam. zo 7 juli 9.45 u (Vivace) Henri van Lipzig en Catharina Geurts en Maria Willemscn; jrd. loon Pouwels. di 9 jul H. Mis vervalt. Misdienaars: za 19.00 u Bart O. en Paula; zo 9.15 u Joris en Bart A. Vanwege de kermis zo vlak voor de deur is er op 9 juli géén H. Mis.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2002 | | pagina 1