Blad Redactie: Dorpsraad Jrg 40, nr. 1, 4 jan 2002 Van Lovinckplein 8: Mt 2,1-12: Toen Jezus geboren was in Betlehem in Judea, ten tijde van koning Herodes, kwamen er uit het oosten wijzen in Jeruzalem aan. Ze vroegen: "Waar is de pasgeboren koning van de Joden? Want wij hebben zijn ster zien opkomen en wij zijn gekomen om Hem te huldigen". Herodes schrok zich een ongeluk toen hij van de drie wijzen hoorde dat er een nieuwe koning van de Joden geboren was. En geef hem eens ongelijk. Zijn machtsbasis was toch al zo wankel. Hij was koning van een land, dat bezet werd door een vreemde mogendheid. De Romeinen waren de baas in Palestina en bij hun gratie mocht Herodes zich koning noemen. F.n daar komt opeens zo'n blèrend kind om je van je troon te stoten. Herodes deed vervolgens wat alle politici en machthebbers in zijn positie zouden hebben gedaan: hij liet zijn potentiële tegenstander opsporen om hem uit te schakelen. Wat dat betreft is er in 2000 jaar weinig veranderd. Macht is voor sommige mensen nog steeds het hoogste doel om op aarde na te streven. Hoe klein en weerloos hun tegenstanders ook zijn, als ze zich bedreigd voelen slaan presidenten, legerleiders en directeuren van multi-nationals hard toe om hun eigen positie veilig te stellen. Ze hebben niets geleerd van de drie wijzen, die goed gezien hadden dat sommige machthebbers niet van deze wereld zijn en daarom alle lof en eer verdienen. Misintenties van 5 t/m 11 januari 2002: za 5 jan 19.00 u (Volkszang) jrd. Maria Slangen-van Montfort; jrd. Lei Vergeldt; Grad Fleurkens en Anna Fleurkens-Pouwels. j 6 jan 9.15 u (Vivace) Jrd. echtg. Martinus en Maria Janssen-Droessen en Thei Janssen; Marie Arts; jrd. Petronella Verlinden-Volleberg. di 8 jan 14.00 u 50-jarig huwelijksfeest Piet Arts en Theresia van Eijk. do 10 jan 14.00 u 40-jarig huwelijksfeest Piet en Sina Michels-Bennenbroek. Misdienaars: za 19.00 u Ruud en Ron; zo 9.15 u Ellen en Vera; di 14.00 u Rob en Niels; do 14.00 u Rian en Paula. Wensen: Allen die aan het kerkbestuur of aan mij persoonlijk Kerst- en Nieuwjaarswensen hebben doen toekomen: heel veel dank! Ook dank aan allen die, op welke manier dan ook, ertoe bijgedragen hebben om het Kerstfeest te doen slagen: heel hartelijk dank! Samenwerking en elkaar begrijpen slaagt altijd! Als we allen vanaf het begin van 2002 de handen ineen slaan, kunnen we er weer een mooi jaar van maken. Ook in de kerk hebben we te maken met de Euro. Op de collecteschaal lagen de meeste tijd guldens. Die gewoonte bestaat al voor vele jaren, de nieuwe munt, in waarde het dichtste bij de gulden, is 0,50. Een tip: Zou in al die jaren dat we al een gulden offerden, alles niet veel duurder geworden zijn? Kerkbijdrage: Tot en met 31 december was een bedrag binnen van 88.171 (2000: 88.680). Deelname was 83% Heel hartelijk dank hiervoor. De resterende 16 kunnen nog tot en met 12 januari, als het boekjaar afgesloten wordt, hun bijdragen storten. Om de zaak in en rondom de kerk levendig te houden is er uiteraard ook geld nodig. Daarom blijft elke bijdrage heel welkom!

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2002 | | pagina 1