Boerebrulfuft 2002 Op 13 januari um 16.00 uur ien de Smelehof noa de liedjesmiddag en den uutreiking van de Reuzekluut viend de boerebruliuft plats. Dees brulluft kan natuurlijk nie dur gaon zonder een boerebruud en enne boerebruudegom. Net as vurrig jaor zulle ok wer 3 boerebruudstellen de strijd mit elkaar anbienden um te meugge trouwwe. Hoe dit gehiël ien zien werk zal gaon dat kunde zelf komme bekieke. Dizze wèèk stelt ut boerebruliuft comité an ullie vur de mannelijke vrouwelijke kant van de stelle. Zoë as gullie kunt zien motte ze nog aardig wat grujje vur dat ze zover zien mar wej verwachte dat dal wel allemao! goéd kumt. Dizze jongeman van achter ien de dertig kumt gehiël van Peelplan Zuid gefietst um te komme trouwwe. Ien ut dagelijks lèève verzurgt ie zien biëste. Mar den 13® januari göt ie vur mar ien doe! en dat is trouwwe. Dit fiëstbiëst van veur ien de twinig laot zich altied hiëlemal gaon en treejd duk tigge enne bal. Wej hope vur um dat ie den 13® nie achter ut net vist en tot de gelukkige behuurt. Wej zien uilie allemoal op den 13® jaunuari Dizze vrolijke kandidaat treejt ok duk tigge enne bal hoewel ie um dukker nie as wel rakt. De rest van ziene vreeje tied bringt ie in de Jera dur. Ok dizze klown van roond de twintig wense wej veul succes. Comité Boerebruliuft: Rene, Maikel, Roel, Yvonne, Edwin en Annemarie. De huwelijks kandidate zien M *:PfiRKSTRRSSE lij ic:£: Él ÏÖ:45h 35 kw Gezellenbaan 13, 5813 EA Ysselsteyn (L) Telefoon 0478 541886 Fax 0478 542156 0e P«El8E!K «SStiSIfYM -BIAUPUNK7

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2001 | | pagina 10