ITsselsfeyns Nieuws Rlad Redactie: Dorpsraad Jrg 39, nr. 52, 26 okt 2001 Van Lovinckplein 8: Lc 18,9-14: Twee mensen gingen naar de tempel om te bidden, de een was een farizeeër, de ander een tollenaar. De farizeeër ging daar staan en sprak in zijn gebed over zichzelf" "God ik dank U dat ik niet ben zoals de andere mensen, hebzuchtig, onrechtvaardig en overspelig, of zoals die tollenaar daar!" Geld maakt hebberig, zegt men. Eigen religieuze verrichtingen en morele discipline maken hard en eigengereid, zo schijnt het. Ze kunnen er makkelijk toe leiden dat wij onszelf boven anderen verheven voelen en laatdunkend op hen neerkijken. Vreugde over iets dat we gepresteerd hebben bouwt op, eigengerechtigheid breekt af. Daarom plaatst God kleine zondaars tussen ons in, zodat wij kunnen leven als mensen die zich verheugen over iets goeds dat ze hebben gedaan. En wij moeten ze aannemen, deze kleine zondaars in ons midden opnemen en hen niet verjagen. Hij wil ons niet klein maken of vernederen. Hij wil ervoor zorgen dat wij menselijk en kwetsbaar blijven. Wij moeten mensen zijn, die hun eigen zwakheden kennen en daarom ook anderen kunnen vergeven. Misintenties van 27 oktober t/m 2 november: ra 27 okt 19.00 u (Kinderwoorddienst) Piet Verstappen en Nel Vervoort; Jep, Leen en Gerrit Flinsenberg; ouders Arts-Gielen en overl. fam.; jrd. Theo Vollenberg. zo 28 okt 9.15 u (Ouderenkoor) uit dankbaarheid, fam. Wismans-Philipsen; Bert en Mie Janssen- Keijsers. di 30 okt 19.00 u Voor de intenties van de parochie. vr 2 nov 13.30 u 40-jarig huwelijk Thei en Jo Deters-Maas. Misdienaars: za 19.00 u Bart A en Frank; zo 9.15 u Bart O en Mark; di 19.00 u Joris en Ruud; vr 13.30 u Rian en Klaas. Kinderwoorddienst: Deze zaterdag is er weer een kinderwoorddienst voor de kinderen van groep 5 t/m 8. Samen gaan we luisteren naar het verhaal van de farizeeër en de tollenaar. Je kunt jezelf de beste vinden, of je kunt je plaats weten. Kerkbijdrage: De winter komt er weer aan, en ook dit jaar willen we onze kerk, bij blijde en droeve gebeurtenissen warm houden. U vergeet toch niet ook uw bijdrage te geven? Collecte Missiezondag: Afgelopen zondag op missiezondag heeft de extra collecte de mooie som opgebracht van 631,20. Namens allen die zich inzetten voor de uitbreiding van ons geloof, héél hartelijk dank!

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2001 | | pagina 1