Ysselstfeyiis Blad Redactie: Dorpsraad Jrg 39, nr. 51, 19 okt 2001 Van Lovinckplein 8: Lc 8,1-8: In zekere stad was een rechter die 6od niet vreesde en zich aan geen mens iets gelegen liet liggen. Een weduwe in die zelfde stad kwam telkens bij hem, met het verzoek: Help mij aan mijn recht tegenover mijn tegenpartij. Een tijdlang weigerde hij, maar later zei hij bij zichzelf: Ik ben wel niet godvrezend en laat me aan geen mens iets gelegen liggen, maar omdat ze zo lastig is, zal ik deze weduwe aan haar recht helpen; anders komt ze me uiteindelijk een klap in mijn gezicht geven. Puur rationeel gezien, heeft de weduwe geen kans. Als vrouw is ze rechteloos. Als weduwe onbeschermd, tegenover een man die de macht heeft met recht en wet te spelen zoals het hem uitkomt. Maar zij speelt het klaar dat hij haar toch aan haar recht wil helpen. Volharding en een rotsvast vertrouwen zegevieren boven uitzichtloosheid en onmacht. De economie doet wat ze wil en de politiek ook. De rijken zijn te rijk, de machtigen te machtig en de wereld is te slecht. Hoe zou het zijn als wij zouden kunnen geloven dat God zijn schepping nog altijd niet heeft opgegeven? .vlisiiitenties van 20 t/m 26 okt: za 20 okt 19.00 u (Kinderkoor) Toon Verheijen; Truus Spreeuwenberg-Philipsen: Johannes Slangen; Riek Claessens-Berkers; Jrd. Josephine Lemmens en Bert Derks. zo 21 okt 9.15 u (Vivace) Truus van Schijndel-Thijssen en overl. fam.; jrd. Sjang Classens; 6 wkd Sjeng Cox; tot intentie van fam. Arts-Lucassen. di 23 okt 19.00 u Piet Swinkels en en Jeanne v.d. Berg-Swinkels. Misdienaars: za 19.00 u Joris en Ron; zo 9.15 u Ellen en Vera; di 19.00 u Ruud en Rian Kinderkoor: Ondanks dat het een week vakantie is, wil het kinderkoor graag de dienst verzorgen van zaterdagavond! Prachtig en dank je wel! Wereldmissiedag: Deze zondag is er bijzondere aandacht voor het missiewerk van de kerk. Het gaat er vooral om dat de "rijkere" kerken iets van hun welvaart over hebben voor de armere kerken. De extra collecte is van harte bij u aanbevolen! Doopsels: Op zondagmiddag om twee uur zullen het sacrament van het doopsel ontvangen: Max Martens Veenmos 25 Wout Smits Puttenweg 80 Pleun van Dijck Moostdijk 13

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2001 | | pagina 1