Ysselsteyns Nieuws Blad Redactie: Dorpsraad Jrg 39, nr. 41, 10 aug 2001 Van Lovinckplein 8: Lc 1232-48: Houd je lendenen omgord en je lampen brandend. Jullie moeten net zo doen als mensen die kun heer opwachten wanneer hij thuiskomt van de bruiloft, om hem, als hij komt en aanklopt, meteen te kunnen opendoen. Gelukkig zijn de knechten die de heer wakend aantreft bij zijn komst. Jezus zegt dat hij een vuur op aarde kwam brengen. Hij zegt dat hij niet is gekomen om vrede te brengen, maar eerder verdeeldheid. We mogen aannemen dat Jezus geen ruzie, laat staan oorlog is komen brengen. Maar wat dan wel? Jezus van Nazareth, die zo bijzondere man Gods, is een profeet, ook voor mij. Als profeet voorspelt hij niet de toekomst, maar laat hij zien hoe de wereld in elkaar steekt. Een profeet is tegen draads; zijn boodschap is irritant, lastig. Hij doet er nooit het zwijgen toe; het zit nooit helemaal snor in dit ondermaanse. Als ik met deze profeet in mijn leven verder wil, me tot zijn leerlingen wil rekenen, staat me nog (steeds) een grote opgave te wachten. Intenties van 11 t/m 17 augustus 2001: za 11 aug 19.00 u Annie Verschuuren-Driessen; Dien Kleuskens-Wijnen. zo 12 aug. 9.15 u Gerrit Flinsenberg; Jac Vergeldt (veij.) Ji 14 aug 19.00 u Viering van de Tenhemelopneming van Maria Gerardus v.d. Munckhof en echtg.; Piet Mulders; Pieter Verheijen en Maria Litjens. Misdienaars: za 19.00 u Joris en Bart A.; zo 9.15 u Marian en Sandra; di 19.00 u Vera en Rian. Maria: We vieren woensdag (dinsdagavond) het feest van Maria Tenhemelopneming. Wij vieren dit feest in het gelovige vertrouwen dat zij, zoals haar zoon, voortleeft bij de Vader. Dit gelovige vertrouwen in haar voortleven is het gevolg van hoe wij haar door de eeuwen heen hebben mogen leren kennen. Het feest van Maria Tenhemelopneming wil de aandacht dan ook niet zozeer richten naar de hemel, maar naar de aarde. Dit feest richt onze aandacht op haar leven. Blijkbaar geeft haar wijze van leven ons aanleiding tot feest, tot vreugde. -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o- De scholen beginnen weer. De vakanties zijn over. De handen worden weer uit de mouwen gestoken. We hopen dat het ook rondom het hele kerkgebeuren, weer een actieve tijd wordt. Aan iedereen die mee wil doen: Goede Moed! uVllJl*. hll.il I hlMfdlll'tl li iJ/m\\JI,

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2001 | | pagina 1