Ysselsteyns Blad Redactie: Dorpsraad Jrg 39, nr. 26, 27 april 2001 Van Lovinckplein 8: Joh. 21,1-14: Toen ze aan land gestapt waren, zagen ze dat er een houtskoolvuur was aangelegd, met vis erop en brood ernaast. Jezus zei tegen hen: "Breng wat van de vis die jullie zojuist gevangen hebben." Daarna zei Jezus: "Kom nu en eet." Toen nam Jezus het brood en gaf het hun, en zo ook de vis. Dit was de derde keer dat Jezus zich aan zijn leerlingen openbaarde sinds zijn opwekking uit de doden. Het kernwoord in de lezingen van deze week is 'waardig'. In de tekst gaat het dan om mensen die waardig bevonden worden om dit of dat te doen. Ook in de liturgievieringen komt het woord waardig vaker terug (Heer, ik ben niet waardig Daarbij gaat het steeds om individuele mensen. Maar er bestaat ook zoiets als een universele waardigheid: 'menswaardigheid'. Zolang er nog mensen zijn die honger lijden en zolang kinderen om te overleven moeten werken in mijnen en weverijen en op vuilnisbelten, is niemand van ons het waardig dat God zich keer op keer aan ons geeft en het beste van ons verwacht. Uiteindelijk hangt de waardigheid van heel de mensheid samen met onze waardigheid. En op dat mondiale vlak ontbreekt er nog heel veel aan menswaardigheid en dus aan onze waardigheid. Desondanks zegt de verrezen Heer ook tegen ons: Kom nu en eet. En keer op keer zal Hij ons vragen: 'Heb je mij lief?' en ons de opdracht geven: "Wees dan een herder voor mijn schapen." atenties van 28 april za 28 apr 13.00 u 19.00 u zo 29 apr 9.15 u di 1 mei 13.30 u 2 mei 16.00 u do 4 mei 19.00 u fam. (Ouderenkoor) Toon Pouwels en overl. fam.; jrd. Antoon van Empel; Grad Fleurkei ouders Hellegers-Maas; W. Philipsen (veij.). 50-j. huwelijksjubileum van het echtpaar Philipsen-Nijssen. 40-j. huwelijksjubileum van het echtpaar Arts-Claassen Herdenkingsdienst in onze kerk van de gevallenen, daarna kranslegging bij het monument. Misdienaars: za 13.00 u Niels en Frank; za 19.00 u Rob en Ron; zo 9.15 u Bart O. en Bart A.; di 13.00 u Ellen en Vera; wo 16.00 u Ruud en Klaas. Vastenaktie: De vastenaktie heeft in de tweede ronde de som opgebracht van 2.660,55. In totaal hebben we dit jaar dus de mooie som van 4.249,16 bij elkaar gebracht. Daar mag Paler 1 hieu Hauman uit Well trots op zijn. Namens hem héél hartelijk dank! WO

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2001 | | pagina 1