Ysselsieyms Nieuws Blad Redactie: Dorpsraad Jrg 39, nr. 21, 23 maart 2001 Lucas 15, 1-3.11-32: Toen hij alles opgemaakt had, kwam er een zware hongersnood over dat land en ook hij begon gebrek te lijden. Hij zwierf rond tot hij in dienst trad bij één van de inwoners van dat land; die stuurde hem het veld in om varkens te hoeden. De oudste zoon reageert op een vrij makkelijk invoelbare wijze. Dat de jongste zoon geen cent meer over heeft van zijn erfenis, door een zeer vernederende situatie is gegaan (de Talmud zegt: 'vervloekt wie zich bezig houdt met varkens hoeden') en zich nogal diep heeft moeten buigen... geeft ons toch niet dat lekkere gevoel dat het recht echt z'n loop heeft gehad. Met de parabel dwingt Jezus de toehoorder de richting uit van: iedereen, wie dan ook, ongeacht de voorgeschiedenis, kan zich tot God wenden en Hij zal er zijn. En wij die bidden en de Schriften lezen, wij zijn daarom nog niet beter, hebben daarom nog geen meerwaarde, laat staan dat we daarom rechten kunnen doen gelden tegenover de Heer van het heelal de Bron van alle leven. Intenties van 24 t/m 30 maart 2001: za 24 mrt 19.00 u (kinderkoor) jrd. Martinus Arts en echtg. Maria Janssen; ouders Keijsers-Smeets; ouders Pouwels-Voesten; Nelly Koonings-Talboom. zo 25 mrt 9.15 u (ouderenkoor) ouders van Dijck-Wismans; Lien Philipsen; Jac. Vergeldt (fam.Vergeldt); overl. fam. Peters-Michels; Frans Bouwmeister; Albert Peeters en echtg. Grada Ewals; Sjang Classens (veij.). di 27 mrt 19.00 u jrd. Marie Hendriks-Fluerkens; Marie Arts (verj.). Misdienaars: za 19.00 u Daan en Ruud; zo 9.15 u Bart en Mark; di 19.00 u Klaas en Maartje. Vastenaktie: Deze week hebt u zakjes ontvangen voor uw vastenoffer. Dit zakje kunt u komende zondag deponeren in de daarvoor bestemde bus in de kerk. We houden nog een tweede inzameling op Pasen. Degenen die a.s. zondag of met Pasen niet naar de kerk kumien komen, of die hun gave 'aftrekbaar' willen maken kunnen die overmaken op het parochiële banknummer voor missie- akties: 15.93.15.344. Zoals bekend wordt onze bijdrage dit jaar besteed aan de schoolopleiding van kinderen die gruwelijke ervaringen hebben opgedaan als kindsoldaten in Soedan, waar al meer dan 25 jaar een vreselijke burgeroorlog woedt. Van Lovinckplein 8: DE BRAVE ZOON hlu'.V i,. xMiMOASJt.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2001 | | pagina 1