Programma Vastelaovend 2001 Reuze-neeis \nstunn Op de jeugdprinseresepsie van Mark II mit Schabberjoeks was ut ok wer reuzegezellig. Ok ien de Koel zit ut dit jaor mit de vastelaovend wel wèr goed. Zaoterdag 24 fibbrewarie 19.00 uur Vastelaovesmis hielemaol ien ut dialect en as geej wilt ok verklèd. Muziek en zang: Going La Paz (mar wel zonder ozze Prins Henk III). 20.00 uur Spectaculaire opening van de Vastelaovend beej ozze reuze Piëlreus en Sleuteloaverdracht dur dun Opperpiëlreus Sieb Nijssen an Prins Henk III op ut Lovinckplein. Prins Henk III zal ok de urste spaaj vur ut durpspodium ien de grond zette. Dit alles beej en sfeervol kampvuur en hooëpeluk ien en winters landschap. Daornao tussen 20.15 uur en 20.30 uur start resepsie Prins Henk III en Prinses Christine ien de Smelehof. Muziek: Schabberjoeks en de Smeleblaozers. Zondag 25 fibbrewarie 11.00 uur Peuterbal beej Roelanzia Vanaf 15.11 uur kiendermiddag ien de Jera, daornao beej Roelanzia en Pilot. Prins Henk III zal hierbeej anwezig zien. Net as 's aoves ien de Jera beej dun Ysselsteynse aovend en daornao nog beej Herberg de Peel. Maondag 26 fibbrewarie 11.00 uur Kriemelbal beej Herberg de Peel Optocht ien Rooy. Ok dit jaor trekke weej wer mit mit twië schitterende Prinsewagens en un antal andere wagens en groepe uut Reuzesteyn. Daornao is ut carnaval beej Herberg de Peel mit Schabberjoeks en enne Diskjockey, beej Roelanzia en ien de Jera. Dinsdag 27 fibbrewarie Reuzeoptocht ien Reuzesteyn um 14.11 uur. Daorna priesuutreiking beej de Smelehof mit de Platvuut uut Mersele en Schabberjoeks. Um 21.33 uur Afsluuting van de Vastelaovend op ut Lovinckplein mit en sfeervol kampvuur. Mit de optocht kriegt ut publiek dit jaor wer de muegelukheid um an te géve welke groep, wagen of eenling ut mojste is. Ut publiek kiest nameluk de PUBLIEKSPRIES. An ut begin van de optocht kriegt iederieen nève de kant un formulier uutgereikt waorop kan werre iengevuld wie de pebliekspries zuuj motte kriege. Op ut einde van de optocht kunde ut formulier dan ienlevere beej Bestuursleeje van V.V. de Pielreus. De optocht zal ok dit jaor wèr van hooëg nivo zien. Weej vraoge an alle minse die an de route van de optocht wone hun huus van en schitterende GEVELVERSIERING te vurzien en as ut kan ok nog mit muziek. V.V. de Piëlreus stelt vur de mojstet gevelversiering enne pries ter beschikking den beej betreffende minse thuus zal werre bezurgd. Ut Bestuur van V.V. de Pielreus wenst alle Pielreuzen en Pielreuzinnen: Vastelaovend Same Ut themabal was net as vurrig jaor wèr hartstikkegezellig. Al vroeg was iederieën op de bieën en dur was bieëstig veul werk gedaon op alle zwervende creasies. Prieswinnaars: "Twieë zwervers (als langst onbekenden), twieë strandgangers, de zigeuners mit urren hond, de drie kunninge en de Zwerfbeejen, die op hun manier beejdroege an dit schitterende fieëst. V.V. de Pielreus op Internet! Kiek op www.ysselstevn.com onder Carnaval vur ut latste neejs. DE PlflflEUS

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2001 | | pagina 9