Ysselsteyms Nieuws» Blad Redactie: Dorpsraad Jrg39, nr. 16, 16 februari 2001 Van Lovinckplein 8: Lukas 6,27-38: Heb je vijanden lief, wees goed voor wie je haten, zegen hen die je vervloeken en bid voor degenen die je smaden. Slaat iemand je op de wang, bied hem dan ook de andere, en pakt iemand je jas af weiger hem ook je hemd niet. De uitspraak "Slaat iemand u op uw linkerwang, keer hem ook uw rechterwang," heeft in de loop der eeuwen veel onbegrip en hoongelach opgeroepen. Wie laat zichzelf nu op zijn gezicht slaan? Van jongs af aan leren we immers voor ons zelf op te komen. Als iemand ons slaat, meppen we terug. Liefst een beetje harder, zodat hij het geen tweede keer probeert. En toch zegt Jezus: "Laatje rustig slaan." Theologen breken zich al eeuwenlang het hoofd over de vraag of verhalen als deze wel letterlijk genomen moeten worden. Maar wat doet het er toe? Het gaat om de onmetelijke wijsheid die achter zo'n verhaal schuil gaat. Wie zich letterlijk of figuurlijk in elkaar laat slaan en dan nog in staat is om oprecht tegen zijn vijand te zeggen; "Ik heb je lief," is altijd de morele overwinnaar Intenties van 17 t/m 23 februari 2001: za 17 feb 19.00 u (Volkszang) Toon Verheijen; Frans Claessens en echtg. Wilhelmina en Gertruda Michels; Mien Claessens-Zanders (fam. Claessens); Annie Verschuuren-Driessen; Pieter Verheyen en Maria Verheyen-Litjens; jrd. Piet Stiphout; fam. Arts-Lucassen; jrd. Dien Kleuskens-Wijnen; Wim Willems; jrd. Jan Lemmen; jrd. Harry Koonings, zo 18 feb 9.15 u (Vivace) jrd. Petronella Cox-de Lauw; jrd. Leonard van de Weijer en fam. van de Weijer-Martens; overleden fam Mulders-Maessen en uit dankbaarheid; Jacqueline Bos-Janssen en overl. fam. di 20 feb 19.00 u Tonie Claessens-Engels; overl. fam. Aerts-Barten; Riek Arts-Fleurkens (Immenhof); jrd. Tom van Lipzig; Truus Swinkels-Claessens; Wilhelmus Hendriks en Anna Bus. Misdienaars: za 19.00 u Marian en Sandra; zo 9.15 Anneke en Vera; di 19.00 u Mark en Ruud. Doopsel: zondag 14.00 u Mark Stevens, Puttenweg 67 Bo Swinkels, Leunseweg 35, Venray Vecrle Claessens, Gezellenbaan 2 Vormsel: Het Vormsel op 10 februari j.l. was een mooie plechtigheid. Iedereen die aan de verzorging hiervan heeft meegewerkt, heel hartelijk dank! En aan de jongelui een uitnodiging om nog eens te komen kijken en een viering mee te maken!

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2001 | | pagina 1