Nieuiws- IBl<8Lcl Redactie: Dorpsraad Jrg 39, nr. 13 26 januari 2001 ifl Van Lovinckplein 8: Lucas 4,21-30: Toen ze dit hoorden werd de hele synagoge ziedend van woede; ze sprongen op, sleurden Hem tot aan de rand van de berg waarop hun stad was gebouwd, om Hem in de afgrond te duwen. Het is overduidelijk dat de liefde onder mensen woont, En dat een mens nooit verzadigd raakt van het gevoel te worden bemind. Het is ook overduidelijk dat een tekort in de vroege jeugd nauwelijks meer in te halen valt en een mens tekent voor de rest van zijn leven. Mensen zijn dragers en bemiddelaars van liefde. En een kind dat liefde ontvangt, zal in staat blijken vertrouwen en hoop te ontwikkelen. De liefde tussen mensen, tussen ouders en kinderen is mooi. Ze is een krachtige emotie en een sterke drijfveer. Voor zover ze echter alleen wortelt in de bloedband, de verplichting, voorbijgaande verliefdheid en hartstocht is ze onvolmaakt en schiet ze nogal eens te kort of gaat soms zelfs voorbij. We kennen allemaal voorbeelden daarvan. Liefde alleen is dus niet genoeg. Intenties van 27 t/m 2 februari 2001: za 27 jan 19.00 u (Volkszang) jrd. Mathieu Arts; 6wkd Gerrit Martens; Rien Gommers; jrd. Jan Hendrix; overl. fam Poels. zo 28 jan 9.15 u (Ouderenkoor) jrd. Elisabeth Potten-Coopmans; jrd. ouders van Vegchel-Verheijen; jrd. overl. ouders Rongen-Verhalle; uit dankbaarheid en overl. fam.; Janus Broeders en Gijs; overl. fam. Mulders-Maessen. di 30 jan 19.00 u ouders Wismans-van Vegchei en Harrie Geurts; overl. fam. Philipsen-Lemmen; Grad Arts en overl. fam.; Elly Janssen-Fransen (KBO); Toon Hermans; overl. fam. Arts-Heidens. Misdienaars: za 19.00 u Niels en Bart A.; zo 10.00 u Maartje en Ellen; di 19.00 u Rian en Vera. Schildje Doopsel: Een goede opmerker heeft natuurlijk al gezien dat we in de kerk, tegenover de kruisjes van de overledenen kleine houten schildjes in de vorm van een bloem hebben opgehangen. Die worden daar neergehangen bij een doopviering. Zo worden we aan een kant herinnerd aan het begin van het leven en aan de andere kant aan de eindigheid van ons aardse leven. En wij in de kerk, zitten daar midden tussen in. Een licht dat de mensen verlicht: Sinds de 4C eeuw viert de kerk op 2 januari het feest van de Opdracht van de Heer in de tempel. In het westen werd die dag lang als een Maria-feest (Reiniging van Maria) gezien. Op sommige plaatsen spreekt men ook nog van Maria Lichtmis, omdat op deze dag van oudsher een lichtprocessie werd gehouden. Dat was weer een voortzetting van een oude heidense boeteprocessie in Rome. Het licht van de christelijke godsdienst verwijst naar de voorspelling van Simeon dat het kind Jezus de Messias was.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2001 | | pagina 1