((((((((((((((((((((((((((((((((((((«((((((((((((c(((c((((«ca«c(c((((ccc((((c(«c(c(cac(c«:(c(((c((((cc(acc<:c(«c(((((cc(( athBlim KBO, afdeling Ysselsteyn/V redepee! öla. jm; THEMA-DAGEN. Op de laatste jaarvergadering met als thema "Wilsverklaringen" werd B ond toegezegd dat dit een vervolg zou krijgen. Intussen heeft het district Venray themadagen uder" Tll° gepland rondom het thema "Leven met de dood", zoals vermeld in de folder die onlangs bij "De Schakel" gevoegd was. Door onze vereniging wordt daarom in Ysselsteyn dit thema uiteraard niet meer ter hand genomen. De themadagen worden gehouden in de Kemphaan van 13.30 tot 16.00 uur op de volgende donderdagen: 5 oktober: wijzigingen in het erfrecht/ samenlevingscontracten. Door Mw. Geurts van noriskantoor Mathijssen en Weys. 26 oktober: medische wilsverklaringen en begeleiding van terminale patiënten. Door een verpleeghuisarts. 2 november: pastorale wilsverklaring en rituelen in de kerk rondom overlijden, nu en in het verleden. Door Mw. P. v.d. Vcn-Leopold, pastoraal werker in verpleeghuis Maashegge te Gennep. 16 november: Mw. S. Buffart van uitvaartondernemer Goumans vertelt over zaken die onze aandacht vragen rondom het overlijden. Zij gaat daarbij ook in op verschillen tussen begraven en cremeren. 30 november: gezamenlijke discussie en afsluiting van het thema "Leven met de dood". Ouderen van onze vereniging kunnen zich voor deelname opgeven bij Wim Verschuuren, tel.: 541516 voor zaterdag 23 september! De kosten bedragen f 12,50 voor de 5 bijeenkomsten inclusief een consumptie. Gelieve de kosten a f 12,50 tijdens de eerste bijenkomst te voldoen aan Wim Claessens. f IDERENKOOR Zondag 24 september zingen wij de H. Mis om 10.00 uur. biLJARTEN: Uitslagen Federatie-competitie week 37 America 1 - Ysselsteyn 1 9-0 Ysselsteyn 4 vrij Ysselsteyn 2 - Oirlo 3 7-2 Broekhuizen 3 - Ysselsteyn 5 9-0 Ysselsteyn3-Griendtv. 2 2-7 Ysselsteyn6-Hegelsom4 7-2 LEDENWERVING. Deze week start onze vereniging met een ledenwerfactie. Redenen daarvoor zijn: 1Bij een ouderenvereniging daalt door natuurlijk verloop uiteraard het aantal leden snel. 2. Het aantal leden bepaalt de hoogte van de subsidie van de gemeente. 3. Het is zaak om een sterke KBO te ontwikkelen, die landelijk op politiek terrein steeds meer van zich zal moeten doen gelden. Vooral ook door de toenemende vergrijzing. 4. De KBO is de laatste jaren geen partij meer van bejaarden, maar van 50-plussers Daarom een oproep aan deze groep mensen om lid te worden, ook al hebt u nog niet direct behoefte om aan de activiteiten van de KBO deel te nemen. Investeer in de toekomstwordt lid *Door lid te worden kunt u er mede voor zorgendat u en anderen zich in de toekomst minder kopzorgen om de "ZORG" hoeven te maken Diverse mensen in de leeftijdsgroep 50 worden i.v.m. leeftijd of niet meer vertoevend in het regulier l .eidsproces door bijv. VUT of AOW deze week vrijblijvend schriftelijk benaderd om lid te worden. Ontvangt u daartoe geen uitnodiging, u kunt zich ook telefonisch aanmelden bij de secretaris, Wim Verschuuren (tel. 541516). De jaarlijkse contributie bedraagt slechts f 17,50 per jaar U ontvangt daarbij gratis maandelijks het ouderenblad "Nestor" (landelijk) en de Schakel (gemeentelijk). Als u nu lid wordt, betaalt u pas in 2001 contributie. C.I.P. PERSOONLIJK WOONVERBETERADVIES Als men ouder wordt blijkt de reactie bij verbranding minder te worden. Dit betekent dat u zich sneller kunt branden aan te heet water. Behalve dat het veilig is, is het ook heel confortabel als er geen temperatuursschommelingen zijn tijdens het douchen. Om de douchekop te kunnen verstellen in hoogte, kunt u een douchegelijstang aanbrengen, met de onderkant op 90 cm hoogte. Zo kan door u of uw huigenoten zowel zittend als staand gebruik gemaakt worden van de douchekop. Indien u een stevige glijstang neemt kan deze houvast bieden bij het douchen. Houdt er rekening mee dat de wasmachine op een goed bereikbare plaats in de woning zodat u er ook gebruik van kunt maken als u ouder wordt. Als u een wasmachine heeft met voor lader is het erg gemakkelijk om de wasmachine op een verhoging te plaatsen. CIP voor hulp en advies altijd bereikbaar door uw telefoon no in te spreken, u wordt dan spoedig door onze vrijwillig(st)er teruggebeld. staat, 4 centraal nfcwrnatie

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2000 | | pagina 5