4* K L.V.B. Witt em; Donderdag 14-september gaan we-ks.m. de Kathobeke Bend-voor Ouderen naar Wittem. We vertrekken om 8.30 uur bij de kerk naar Wittem waar om 11.00 uur een heilige mis gelezen zal worden. Om 12.00 uur is er een diner bij Cafe Sehmetz waarna de bus-weer vertrekt richting eadief en Keen waar we een bezoek brengen aan het Afrika Centrum. Hier zal een gids ons rondleiden. Om ongeveer 17.30 uur zijn we weer terug in Ysselsteyn. De kosten zijn incl. bus, diner en entree en zullen bij een volle bus ongeveer FL.50bedragen. Opgave hiervoor kan tot 3 september bij Gerry Vergeldt, tel.541770. Er zijn nog plaatsen vrij Volksdansen; Iedere donderdagmiddag dansen wij in een groep. Wij dansen vlotte dansen met ook enkele country-dansen er bij. Denk niet dat volksdansen alleen voor ouderen is, ook jongere dames kunnen hier veel plezier aan beleven en energie in kwijt. Heb je zin om kennis te maken met het volksdansen, kom dan eens vrijblijvend kijken op donderdagmiddag in de Smelehof of bel voor informatie telefoonnr.541697. We beg'nnen weer na een lange zomervakantie om 7 september. Nelly Nabuurs wordt onze nieuwe leidster! Kienen; Dinsdag 5 september is er weer kienen in Zaal Roelanzla. Wilt u een keer uw buurvrouw, moeder of vriendin meebrengen dan kan dit a.s. dinsdag. We beginnen om 19.30 uur en Mevr. De Wit-Maas zal deze keer van het bestuur aanwezig zijn. Pottenbakken; De cursus start donderdag 7 september om 20.00 uur bij mevr.Netty Jeuken, Geeststraat 3 te Oostrum. (in Oostrum richting Geysteren rijden dan de tweede weg iinks).De kosten bedragen FL.100,= all in. Leden die hieraan deelnemen hebben een lijst thuis gekregen om eventueel samen te rijden. Ziekenbezoek; In de maand september zal mevr.Vergeldt-Verheijen, tel.541770 de leden in het ziekenhuis bezoeken. Thema-avond; De eerste ledenavond is op dinsdag 12 september a.s. Deze avond wordt verzorgd door Irma Haarmode. Houdt deze datum vrij!! C.I.P. Het CIP als centraal informatie punt voor ouderen en chronisch zieken, en tevens coördinatiepunt voor vrijwillige hulpverlening, werd al heel gauw duidelijk, dat er in onze gemeenschap behoefte bestond voor een dagdeel dagopvang voor ouderen, die dan ook op 29 oktober 1996 van start kon gaan, onder de door eigen vrijwilligster gekozen naam Samen-doendag. Op 9 sept. 1999 zijn we begonnen met een tweede middag, zodat er voor de ouderen de dinsdag en de donderdag als ontspanningsmiddag ruim twee uurtjes geboden kon worden. Omdat er van die twee middagen deelnemers gestorven en naar ver zorging zijn overgegaan, kunnen we weer enkele deelnemers plaatsen. De lange dagen van binnen zitten komt weer op ons af, vandaar wij als vrijwilligersters aan de ouderen in onze gemeenschap vragen, is deze gelegenheid iets voor u om ook mee te doen? Want zo is het eigenlijk wel. U hoef niets en mag op zo'n middag zelf bepalen wat we met zijn allen of in groepjes gaan doen. Wat u ook kunt doen! U mag rustig eens komen kijken, jg.v.t. contact opnemen met Nellie Marcellis tel. 541604 of het CIP tel. 542120. EDERLANDSE KANKERBESTRIJDING COLLECTE KANKERBESTRIJDING "We gaan weer SCOREN TEGEN KANKER" Ook in 2000 gaan dit jaar tussen 4-9 sept, weer collectanten op pad voor de jaarlijke collecte van de Nederlandse Kankerbe strijding/Koningin Wilhelmina Fonds (KWF). Wilt u meer weten over de besteding? Lees dan de folder "We gaan weer SCOREN TEGEN KANKER. Kankerbestrijding zoekt collectanten Ook met twee uurtjes collecteren voor de Nederlandse Kankerbestrijding/Koningin Wilhelmina Fonds levert u een bijdrage aan de kankerbestrijding in Nederland. Dit jaar wordt gecollec teerd in de week van 4 t/m 9 sept. Wilt u zich als collectant inzetten voor de Nederlandse Kankerbestrijding, dan kunt u zich aanmelden bij: J.Reijnders tel. 541608 J.Wismans tel. 541752. INITATIEF YSSELSTEYN LEEFT! Aan de bewoners van Ysselsteyn In na volging van het bezoek van Minister Brinkhorst aan Ysselsteyn in februari jl. nodigt de initatief groep Ysselsteyn Leeft! U uit voor de presentatie van het businesplan mestaf zet en verwerking op dinsdag 5 september in zaal Roelanzia aanvang 20.00 uur. Om 20.00 uur zal de avond geopend worden door pastoor Jenniskens, voorzitter van Ysselsteyn Leeft! En vervolgens wordt er kort verslag gedaan door de Sociale werkgroep Ysselsteyn Leeft! Vanaf 20.30 uur wordt het businesplan mestafzet en verwerking gepresenteerd, gevolgd door een forumdiscussie. Innitatief Ysselsteyn Leeft! Lern/aaf «n/ormalie 0NINGIN WILHELMINA FONDS

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2000 | | pagina 5