Ysselsteyms Redactie: Dorpsraad khf. bkJt A* btatff litfLZbZM/. Jrg 38, nr. 27, 5 mei 2000 Van Lovinckplein 8: Het evangelie beschrijft leerlingen die de kluts kwijt zijn "Waarom zijn jullie zo in de war, waarom die twijfel?" wordt er gevraagd De mooiste zin uit het stukje evangelie is deze: "Omdat ze het van blijdschap nog niet konden geloven...." Interessant: van blijdschap niet kunnen geloven. Een andere belangrijke zin in het verhaal van Lucas luidt: "Toen opende Jezus hun verstand om de schriften te begrijpen." Gelukkig hoeft geloof dus niet tegen ons verstand in te gaan. Dit houdt in dat de ervaring van Jezus als een levende geen zweverig en tegennatuurlijk iets hoeft te zijn. Geen vage mystieke ervaring die alleen voor zonderlingen is weggelegd. Intenties van 6 t/m 12 mei 2000: za 6 mei 19.00 u (volkszang) overi. ouders van Asten-Winnen; jrd. ouders Koonings-Janssen en overl. lam. Koonings; jrd. Hendricus Hellegers en echtg.; overl. fam. Bovee Cuypers; Frans Stiphout, Jan Coenen; Mien Claessens-Zanders. zo 7 mei 10.00 u (gregoriaans) Mathias van Asten en echtg.; jrd. ouders Tonnaer-Franssen; mnd. Gon Verheijen-Versteegen.; overl fam Janssen-Smeets; Coba Jenneskens-Poels. ma 8 mei Fietsbedevaart naar Kevelaer. wo 10 mei 19.00 u Past. Spreeuwenberg en overl. fam. Spreeuwenberg-Verlinden; Truus Spreeuwenberg-Philipsen; Jean Arts; Mien Claessens-Zanders (vrienden); Jo Thoone; voor 'n overledene; Jeu Spreeuwenberg. vr 12 mei 14.00 u Huwelijk Tom Marcellis en Inge Driessen. Misdienaars: za 19.00 u Daan en Paul; zo 10.00 u Marian en Sandra, Anneke en Linda; wo 19.00 u Rian en Rob; vr 14.00 u Maartje en Rinske. Gaan trouwen: Kevelaer: Tom Marceilis en Inge Driessen We vertrekken maandag 8 mei precies o.m 8 uur. De eucharistieviering in Kevelaer is om 11.00 uur. We wensen iedereen een fijne reis! Misintenties: In verband met de reis naar Israël moeten misintenties voor dagen tot en met 9 juni opgegeven worden vóór 10 mei. Spreekuur: Er is geen spreekuur op de dinsdagen 16 en 23 mei. Christelijke vrede "Vrede zij met u," wenst de priester de gelovigen in de eucharistieviering. Maar oorspronkelijk was de vredesritus niet met een wens verbonden, maar met een vaststelling. De eerste christenen getuigden in de mis van datgene waarin zij geloofden: de vrede van Christus is met ons.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2000 | | pagina 1