Redactie: Dorpsraad Jrg 38, nr. 15, 11 februari 2000 $6 Van Lovinckplein 8: Een uitgestotene komt. Eigenlijk was het hem verboden om überhaupt dichtbij te komen. Daarom riep hij al van verat' "onrein, onrein" om de gezonden te waarschuwen. Een uitgestotene stierf eigenlijk twee keer. Eerst sociaal en dan fysiek. Het uitstoten was onvermijdelijk. En onoverwinbaar waren de afkeer, het stempel van het taboe, en de getto-vorming door de gemeenschap. Komt ons dat niet bekend voor? Wordt in onze tijd niet hetzelfde gedaan met aids-paliënlcn? Ook zij zijn (nu nog) ongeneselijk ziek en sociaal gestorven voordat ze fysiek zullen sten en. Een vreselijk lot, omdat veel te veel mensen onnadenkend reageren cn 'aanrakingsangst' hebben. Jezus raakte de zieken wel aan. Gewaar worden, tijd nmen n nabij zijn genezen beter dan medicamenten. Intenties van 12 t/m 18 februari 2000: za 12 feb 19.00 u Plechtige Toediening van het Vormsel aan de leerlingen van groep 8, door de H E.II. J.Coenen. deken van Venray. Intenties voor de Vormelingen en hun ouders, zo 13 feb 10.00 u (Volkszang) Maria Slangen-van Montfort (6 wkd); Harry Koonings; jrd. Jan Lemmen. ma 14 feb 19.00 u Uit dankbaarheid, wo 16 feb 19.00 u overl. fain. Arts-Barten; Jean Arts. vr. 18 feb 19.00 u Jacqueline Bos-Janssen en overl. fam. Misdienaars: za 19.00 u Paul en Gijs; zo 10.00 u Anneke cn Daan, Marian en Sandra; ma 19.00 u Linda en Maartje; wo 19.00 u Rian en Rinske; vr 19.00 u Ilaisa en Mark. Doopsels: In de doopviering van zondagmiddag worden gedoopt: Jim Michiels, Veenmos 38 en Jelle Verstappen, Pcelweg 3 Wordt later gedoopt door eigen heeroom: Ivo Coopmans, Kempkensberg 4 Memisa: Dit weekend wordt via een collecte ook onze aandacht gevraagd voor het werk van Memisa in de derde wereld. Dank zij uw hulp kan Memisa hulp verlenen daar waar het nodig is. Ze hebben heel veel gedaan voor bijv. de melaatsheid. Momenteel geven ze veel aandacht aan de bestrijding van malaria en ze doen heel veel voor de slacht-offer(tje)s van AIDS. Deze collecte is bijzonder bij u aanbevolen! Vormsel: Iedereen is uiteraard welkom om het vormsel bij te wonen. Men moet er wel rekening mee houden dal en aantal banken gereserveerd zijn voor de vormelingen en hun familie. In MENSEN ONDERWEG, gevestigd in 'HET KLOOSTER'Helenaveensevveg 54, Griendtsveen worden de komende tijd weer verschillende avonden gegeven waar iedereen die geïnteresseerd is, van harte welkom is: Vrijdag 18 februari, 19.30 - 21.30u INTRODUCTIE IN HET ENNEAGRAM Er verschijnen momenteel heel wat boeken over hel ENNEAGRAM. Het woord lijkt misschien wel een beetje mysterieus maar het gaat eigenlijk om vragen waar we allemaal mee te maken krijgen in ons leven zoals: wie ben ik eigenlijk, als alle opsmuk wegvalt? wat kan ik leren van mijn levenservaringen, hoe pijnlijk die soms ook zijn? wat zijn de schaduwkanten in mijn leven waar ik steeds tegen aanloop? wat zijn mijn sterke kanten die ik toch soms maar zo moeilijk durf te aanvaarden? Het model van het Enneagram kan ons helpen dichter bij de kem van ons bestaan te komen en na te denken over die soms diepe weerstanden, die automatische reacties in ons en anderen die we vaak niet helemaal begrijpen. Het Enneagram kan dan helpen je eigen geestelijke weg te ontdekken. Het is geen therapie, geen wondermiddel maar wel een manier om met eerbied en vertrouwen naar jezelf en anderen te leren kijken. Op deze avond willen we een algemenen inleiding geven. In het najaar is er dan de gelegenheid, voor hen die dat zouden willen, om gedurende enkele avonden dieper op de materie in te gaan. Bijdrage fl 7,50. Koffie/thee inbegrepen tel/fax 0493-529399

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2000 | | pagina 1