Reuzeneeis Prinsebal zaoterdag 8 jannewarie ien de Smelehof 21.33 uur Aftreeje Prins John den Urste en opname beej de APK Net as vurrig jaor zal de APK er wèr en schitterende sjow van make 23.11 uur Uutkomme Prins van de Pielreus Vastelaovend 2000 Gillie zult zien dat ok ozze neeje Prins gen milleniumprobleem kent. Komt kieke wie dat is Orkest: Commotion Jeugdbontemiddag Op zondag 9 jannewarie zulle er wèr tal van Ysselsteynse artiestjes optreeje ien de Jera. Dizze middag begint um 14.11 uur. Gillie ziet allemaol van harte welkom urn naor de verschillende optreejens te gaon kieke. tuurluk zien Bob en Joep en ut Jeugdorkest van de fanfare ok van de partij. Zeej hope er same mit de jeugd van Ysselsteyn er wèr enne grandioze middag van te make. Jeugdprinsebal Op zaoterdag 15 jannewarie treejt Jeugdprins Dirk I af Vorst Peter staot wer klaor um de neeje Jeugdprins vur 2000 te presentiere. De neeje jeugdprins en de jeugdraod staon te popele um de urste carnaval ien deez eeuw tot en grandioos fiest te make. Dat zcej dat kunne hebbc ze vurrig jaor wel beweze. Kaartuutreiking Bonte Avond De ledenaktie van de Pielreus is net as vurrig jaor wer biezonder succesvol. Alle leden hiervur bedankt De uutreiking van de entreekaarten is op zondag 16 jannewarie vanaf 8.30 uur beej Herberg de Peel. De vrije verkoëp is op zondag 23 jannewarie. Reuzekluut vur Pierre Reijnders Ut Bestuur van C.V. de Pielreus hèt dit jaor beslote de Reuzekluut toe te kenne an Pierre Reijnders. Ut Bestuur van mèning dat heej zich gedurende en reeks van jaore verdiensteluk hèt gemakt vur de Reuzesteynse &~-maenschap Op 23 jannewarie um ca. 17.00 uur zal an um de hoegste Vastelaovesónderschejjing ien ut Pielreuzeriek werre uutgereikt Jk> ONTSPANNING DOOR MIDDEL VAN MASSAGE In deze hectische tijd waarin men vaak alleen in het hoofd leeft en men zich pas bewust wordt van zijn lichaam als het pijn gaat doen, geven wij, Agnes van Eekeren en Ans Hellegers de mogelijkheid tot het volgen van een CURSUS; Bedoeld voor iedereen met belangstelling voor massage. Start in Ysselsteyn op donderdagavond vanaf 27 januari, 8 lessen van 2,5 uur. Opgave is mogelijk t/m 9 januari Meer info: vraag een brochure en/of inschrijvingsformulieren aan bij Ans Hellegers tel. 0478 - 541863. BtPltXMUS

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2000 | | pagina 9