Blad Redactie: Dorpsraad Jrg 37, nr. 44, 3 september 1999 Van Lovinckplein 8: Qsd>/s er tujee vanja//ie eemcfexmd iets vragen /vier ojv aarde-, om /iet even wat, dan xad/em xe /et/rijgen van mijn Q/ader in de /etn.e/. tf0ant waar twee ej/dne in mijn naam /jjeen xijn, daar ne o/f/ in /an midden. Hjj heeft het gedaan. Als kind wentelden we met deze woorden onze schuld - een scheur in onze nieuwe broek, een gebroken vaas - al op een broertje of een vriendinnetje af. Als volwassenen wijzen we naar buitenlanders als de oorzaak van veel problemen in ons land -we leggen graag onze onrust, onze schuld, ons ongenoegen op een ander Het is een eeuwenoud zondebokprincipe. We proberen in vrede met anderen te leven door alle spanning die tussen ons en de ander is op derden af te schuiven. Dat werkt heel goed. Het gevaar van het zondeboksysteem is dat we ons eigen kwaad en onze eigen tekorten niet meer zien en er dus ook niet mee kunnen omgaan. We hebben dat ook niet geleerd In de opvoeding wordt alleen het ideaal van het goede voorgehouden, maar niemand is volmaakt Een mensenkind moet geleerd worden dat het goede én kwade eigenschappen heeft en hoe het daarmee moet omgaan. Als ik van nature jaloers ben, zal ik dat tot mijn dood blijven. Maar als ik dat weet zal ik nooit boos worden als een ander mij dat vertelt.Ik zal kunnen lachen en zeggen "Ja, zo ben ik Heb je het ook gemerkt? Het doet me verdriet en het spijt me dat ik jou er door gehinderd heb Zo bieden we ruimte aan ons kwaad en is een zondebok overbodig. Intenties van 4 t/m 10 september 1999: za 4 sep 10.30 u Uitvaart en begrafenis van Jeu Claessens, Dillingstraat 9. 19.00 u (Volkszang) jrd. Ouders Fleurkens-Keijsers; jrd. Bert Derks en Joscphina Lcmmens, Frans Stiphout. zo 5 sep 10.00 u (Gregoriaans) Rien Gommers (v.w. buurt); jrd Peter Johannes Rongen; Jan van Soest en kleindochter Yvonne; mndd Gon Verheijen-Versteegen; dank bij een 80e vcijaardag. ma 6 sep 19.00 u Antoon Janssen, Thei janssen; Jan en Tom van Lipzig. wo 8 sep 19.00 u Feest van Maria Geboorte. Gon Verheijen-Versteegen (fam. Hesselmans) vr 10 sep 19.00 u voor de intenties van de parochie. Misdienaars: za 19.00 u Gijs en Paul; zo 10.00 u Sandra en Marian, Dirk en Bram; ma 19.00 u Linda en Uaisa; wo 19.00 u Maartje en Rian; vr 19.00 u Rob en Niels. Afgelopen week heeft de collecte voor de MIVA: 689,20 opgebracht Hiervoor heel hartelijk dank!!! Onze Bisschop vraagt om een bijzondere collecte te houden voor de slachtoffers van de aardbeving in Turkije Hij schrijft. "De eerste beelden die op de televisie waren getoond, hebben mij diep geschokt: mensen op zoek naar hun geliefden, kinderen op zoek naar hun ouders en het grote aantal gewonden in de overvolle ziekenhuizen, die geheel niet op een dergelijke ramp waren berekend. Wij kunnen en mogen hen niet in de steek laten!"

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1999 | | pagina 1