Blad Redaktie: Dorpsraad Jrg 37, nr. 37, 16 juli 1999 Heb Geduld Van Lovinckplein 8: Wie het zaad heeft moet zaaien Wie het zorgvuldig in gesloten handen houdt, wie bang is hef te verliezen zal nooit de vreugde kennen van de oogst. Al werkend in ons eigen tuintje denken we bij onkruid meteen: wegschoffelen. Dat iets datje niet gezaaid hebt toch een functie kan hebben, komt niet in ons brein op. Het gewas dat wij gezaaid hebben is goed en al het andere is fout. Dat heeft ook iets te maken met ons verlangen naar duidelijkheid en veiligheid. Onkruid toelaten is de chaos toelaten en chaos is bedreigend. Dus slaan we aan het schoffelen. Maar door het verwijderen van storende elementen, ontneem je jezelf de mogelijkheid om je open te stellen voor ervaringen die je kunnen verrijken. Je zou al schoffelend zelfs onnodige schade kunnen toebrengen aan iets waardevols. God heeft macht, maar is ook mild. Hij geeft de gelegenheid tot inkeer. Misschien blijkt onkruid toch nog wel tot iets goeds te gebruiken. Van die lastige korenbloemen kan nog een mooi boeket worden gemaakt. Misschien is die mens die eerst zo zondig leek, toch tot het goede in staat. ^ntenties van 17 t/m 23 juli 1999: za 17 juli 19.00 u Truus Mulders en overl. ouders en fam; overl. ouders Thijssen-Direks en Francisca Thijssen-v.d.Poel; jrd. Alfons Claessens; Margriet v.d.Berg-Spreeuwenberg; Jeu Spreeuwenberg; Rien Gommers. zo 18 juli 10.00 u Jrd. ouders van Ass-Geerets; Lien (E.M.J.)Philipsen. ma 19 juli 19.00 u jrd.M.M. Geurts-van Dijck; overl. fam. Van Lipzig-Michels wo 21 juli 19.00 u overledenen; Rien Gommers (v.w.biljartclub ouderen), vr 23 juli 19.00 u intenties van de parochie. Misdienaars: za 19.00 u Paul en Gijs; zo 10 u Marian en Sandra; ma 19.00 Anneke en Maartje; wo 19.00 u Rinske en Linda; vr 19.00 u Ronny O. en Ronnie P. Gaan trouwen: Ton Linders (Hegelsom) en Mariëlle Hagens (Horst). Als christenen kunnen wij veel leren van Gods geduld, die het goede en het kwade samen laat groeien. Pas als de kerk probeert 'onkruidvrij' te worden, wordt zij onmenselijk. iin: nlii T~

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1999 | | pagina 1