is seis fey ii Blad Redaktie: Dorpsraad Jrg 37, nr. 35, 2 juli 1999 Van Lovinckplein 8: De joodse schriftgeleerden spraken over het 'juk van de thora'. Daarmee bedoelden ze de plicht om de Thora, de joodse wet, te onderhouden, hl de tijd van Jezus hadden de Farizeeën een heel systeem van regels en verplichtingen uitgewerkt. Er waren precies 248 geboden en 365 verboden, waaraan een jood zich te houden had. Zo was de Thora een zwaar en drukkend juk geworden. Jezus roept de mensen bij zich die het meest onder dit systeem te lijden hebben. De eenvoudigen, de ongeletterden en onmondigen horen van hem over het andere zachte juk dat niet drukt, maar een lichte last is en vrij maakt. Aan hen leert Jezus waar het God om te doen is: datje van Hem houdt, van je naaste en van jezelf. Het is een leefregel die iedereen begrijpt en niet alleen de wijzen. Intenties van 3 t/m 9 juli 1999 za 3 juli 19.00 u (volkszang) overi. ouders Philipsen-Cremers; Frans Bouwmeister; jrd. Petronella Janssen-Pouwels. zo 4 juli 10.00 u (gregoriaans) jrd. Henri van Lipzig en Catharina Geurts en Maria Wilmsen; Giel Trommelen en overl. fam.; Rien Gommers (buurt); Drina van de Ven., ma 5 juli geen H. Mis. wo 7 juli 19.00 u Mis voor de overledenen. _vr 9 juli 19.00 u Antoon Janssen. Misdienaars za 19.00 u Paul en Gijs; zo 10.00 u Niels R. en Ronny O, Dirk en Bram; wo 19.00 u Mark en Niels O; vr 19.00 u Rinske en Maartje. Op zondag na de Hoogmis gaan we naar het kerkhof en zullen daar het nieuwe kruis inzegenen. Vanwege de kermis zal er op maandagavond geen H. Mis zijn. Dit weekend zijn onze vrienden uit Bonbrück in Ysselsteyn. We hopen dat ze allemaal van een fijne kermis zullen genieten. Velen hebben de laatste tijd gehoord over het clusteren van parochies. Men weet ook al dat het naburige parochies betreft: Ysselsteyn, Merselo en Vredepeel. Clusteren betekent niet dat er alleen maar één pastoor komt voor die drie parochies, want door de clustering wordt het werkgebied van een pastoor groter, omdat hij meerdere parochies moet bedienen. Daarom is het van belang dat die parochies op alle mogelijke gebieden gaan samenwerken en dat er vanuit de samenwerkende parochies ondersteuning wordt gegeven door het treffen van voorbereidingen en het opstellen van één gezamenlijk schema voor de tijden van de diensten.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1999 | | pagina 1