Ysselsleyns Nieuws. Blad Redaktie: Dorpsraad Er zijn zoveel mensen op de wereld die honger hebben, dat 3od alleen maar in de vorm van brood tot hen kan komen. Jrg37, nr. 31, 4 juni 1999 O f•4^5?' Van Lovinckplein 8: Intenties van 5 t/m 11 juni 1999: za 5 juni 19.00 u (Kinderkoor) ouders Pouwels-Voesten; Nel Vervoort en Piet Verstappen;ouders Marceilis-Deckers, Maria Custers-Claassen. zo 6 juni 19.00 u Sacramentsdag (Gregoriaans) ouders van Ass-Claessens. ma 7 juni 19.00 u overl ouders van Well-Thoonen en overl. fam. wo 9 juni 19.00 u jrd. overl. fam Verhoeven-Arts. vr 11 juni 13.00 u Huwelijk Rob Janssen en Suzanne Sturme Misdienaars: za 19.00 u Linda en Ronny Oomen, zo 10.00 u Maria en Sandra, Dirk en Niels, ma 19.00 u Niels O. en Ronnie P., wo 19.00 u Maartje en Rinske; vr 19.00 u Bram en Gijs. 5aan trouwen: Rob Janssen en Suzanne Sturme (beiden Ysselsteyn) Bart Baken (Venray) en Nancy Stevens (Ysselsteyn) Mark Weijmans (Overloon) en Wilma Strijbos (Ysselsteyn) Sacramentsdag is in Nederland een beetje in onbruik geraakt. Het wordt niet als een echte feestdag gevierd en sacramentsprocessies zijn er alleen nog maar in sommige plaatsen in Limburg. En dat is eigenlijk jammer, want het is werkelijk een mooi feest dat we met Sacramentsdag vieren: Jezus die in de eucharistie daadwerkelijk onder ons is in het brood en de wijn. Theologen discussiëren al eeuwen over de vraag hoe we dat dan precies moeten zien of verstaan. De vraag behelst voor een deel al het antwoord: je moet Hem inderdaad zien voorbij trekken in het Heilig Sacrament. Zo'n kleurige processie van misdienaars, muziekkorpsen, kinderen en volwassenen en achteraan onder een baldakijn het 'Allerheiligste' geeft aan dat er iets bijzonders voorbij trekt. Gods volk is dan daadwerkelijk met Hem onderweg. Wat maakt het dan nog uit hoe die gedaanteverandering in lichaam en bloed in zijn werk gaat? r."7t' #".l

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1999 | | pagina 1