Blad Redaktie: Dorpsraad Jrg 37, nr. 13, 29 januari 1999 o Ss pi4 i vi&'yr~~z Van Lovinckplein 8: Bij het zondagsevangelie (Mt 5, l-12a): Zouden ze geweten hebben dat macht en geld niet zalig maken en dat je van bezit zonder een rein geweten niet gelukkig wordt? Vermoedelijk wel, want anders hadden ze hem vast al aan het begin van zijn 'maidenspeech' weggejaagd Zelfs een kind beseft dat wie arm is kansloos blijft, dat wie barmhartig is alleen maar spottende reacties krijgt en dat macht en niet vredelievendheid het land regeert. Desondanks hebben ze naar hem geluisterd, toen hij hen zalig prees, die naar gerechtigheid streven, geen geweld gebruiken en vrede stichten. Ze waren onder de indruk van zijn woorden en ze beseften dat hij gerechtigd was om zoiets te zeggen Vermoedelijk weten wij diep in ons hart ook dat de ware zaligheid daadwerkelijk iets te maken heeft met een vredelievende geest, met engagement met de armen en rechtelozen, met zachtmoedigheid en moed, met een gezond hart dat nog in staat is om lief te hebben en liefde te ontvangen. Wij moeten dit besef weer opgraven en het voor ons werkelijkheid laten worden, het ons niet laten afpakken door het nadrukkelijk aanwezige, maar foute wereldbeeld dat ervan uit gaat dat alleen macht en bezit het in de toekomst zullen redden. Intenties van 30 januari t/ra 5 februari za 30 jan zo 31 jan ma 1 feb wo 2 feb vr 5 feb 19.00 u Kinderwoorddienst (Volkszang) mndd. Piet Stiphout; jrd. Leo Spreeuwenberg, jrd Jan Hendrix. (Vivace) jrd. Elisabeth Potten-Coopmans; jrd Albertus Verheyen en echtg. en Willem Verheyen; overl. ouders Wismans-v.Vegchel en Harry Geurts; ouders van Vegchel-Verheyen; Adrianus Broeders en zoon Gijs; ouders Bastiaansen-Verhulst en uit dankbaarheid bij verjaardag; Tren Poels. Grad Arts en overl. fam., Sjaak Smeets Opdracht van de Heer in de Tempel (Maria Lichtmis) Kaarsenwijding jrd. Jansen-Koppens, Gerrit Flinsenberg (vrienden); Jac. Claessens en overl. fam 19.00 u overl. fam. Wilmsen-Verheijen; jrd. Harrie Vergeldt. 10.00 u 19.00 u 19.00 u Misdienaars: za 19.00 u llaisa en Linda; zo 10.00 u Paul en Tom, Marian en Sandra; ma 19.00 u Daan en Maartje, wo 19.00 u Rinske en Anneke; vr 19.00 u Niels R. en Mark A s. zaterdag, 30 januari, is er weer Kinderwoorddienst. Vanaf dit weekend zijn ook de kinderen van groep 4, die op 25 april de Eerste Communie zullen ontvangen, heel welkom om mee te komen doen! De leidsters. Op zaterdag 6 februari zal de nieuwe hulpbisschop van Roermond Mgr. Dr. Everard de Jong gewijd worden. Hij heeft gevraagd om een vertegen woordiging van de jongeren uit de parochies. Onze parochie zal daarbij vertegenwoordigd worden door onze Jeugdprins Dirk den Urste. SPREEKUUR OP DE PASTORIE (voor opgeven van missen e.d.): dinsdagmorgen van 9 tot 11 uur.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1999 | | pagina 1