Redaktie: Dorpsraad Jrg 37, nr. 11,15 januari 1999 5 rsr^: Van Lovinckplein 8: De volgende dag zag hij Jezus, terwijl die naar hem toekwam. "Daar is het Lam van God,zei hij "degene die de zonde van de -wereld wegneemt. Hij is het van wie ik zei: Na mij komt iemand die mijn meerdere is, want voor mij was hij er al. Johannes (de Doper) staat dit weekend in de belangstelling. Hij is werkelijk een groot mens. Omdat hij kan toestaan dat een ander beter is dan hij. Omdat hij zijn grenzen kent en dat ook openlijk toegeeft. Omdat hij zeggen kan: "Ik kan iets niet", en kan toegeven dat een ander begaafder is dan hij. Hoe ziekelijk en ziekmakend is toch ons waanidee dat wij ons steeds weer moeten profileren, ons steeds als duizendpoot en allesweter moeten bewijzen. Hoeveel pijn wordt er niet geleden, omdat mensen hun grenzen en beperkingen niet (willen) kennen. Omdat ze niet willen inzien dat een ander soms talentvoller is. Hoe bevrijdend zou het daarentegen kunnen zijn als wij niet altijd meer perfect hoefden te zijn, als we tevreden waren met onze eigen bekwaamheden en naar anderen zouden verwijzen als die iets beter kunnen. Onze sterke en zwakke kanten aanvaarden maakt ons werkelijk groot. Dan is het ook makkelijker om in te zien dat God zo oneindig veel groter is dan wij en dat hij nog uitwegen ziet in situaties, waarin wij de moed allang hebben opgegeven. Intenties van 16 t/m 22 januari 1999 za 16 jan 19.00 u (kinderkoor) jrd. Harrie Verhoeven; Truus Mulders en overl. ouders en fam.; H.Philipsen. jo 17 jan 10.00 u Jan Verstappen (namens de Kluutedragers). a 18 jan 19.00 u Voor de intenties van de parochie, wo 20 jan 19.00 u Petronella Janssen-Pouweis; uit dankbaarheid t.e.v. O.L.V.van Altijddurende Bijstand, vr 22 jan 19.00 u Voor de eenheid van de kerken, jrd. jac Janssen overl.fam. Misdienaars: za 19.00 u Gijs en Mark; zo 10.00 u Paul en Rob, Maria ar Sandra; ma 19.00 u Linda en Rian; wo 19.00 u Anneke en llaisa; vr 19.00 u Niels O en Niels R. Doopsels: Cas Teunissen Marijn Claessens Job Cuppen Dave Marceliis J. Poelsweg la Gezellenbaan 2 Grauwyeen 17 Peelweg 8 Van 18 t/m 25 januari is de bidweek voor de eenheid van de kerken: Er ontstaat een verlangen naar gelovige mensen, die zich gezamenlijk inzetten voor het bijeenhouden van geloofsgemeenschappen en van verschillende kerken. Laten we elkaar van harte de geest van openheid en vertrouwen toebidden! In het maatschappelijk leven mag de vreugde niet ontbreken! Adotph Kolping

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1999 | | pagina 1