Redaktie: Dorpsraad Jrg 36, nr. 41,14 augustus 1998 Van Lovinckplein 8: Zaterdag is het feest van Maria ten hemelopneming. Vroeger was het in Limburg gebruikelijk om de kroedwis te laten zegenen. Er was een officiële zegenformule voor. Het stond hoogstwaarschijnlijk in verband met een oud-heidens Germaans gebruik op die dag, dat gekerstend is en in verband gebracht is met de eerstelingen offers van Israël. Het gebruik om de kruiden te zegenen werd gezien als een hulde aan Maria, die gezien werd als de lelie der velden, de geheimzinnige roos. De gezegende kroedwis werd mee naar huis genomen en diende als bescherming tegen brand en blikseminslag omdat men het gebruik zag als een gebed van de gebruiker. Intenties van 15 t/ra 21 augustus: za 15 aug 19.00 u Godeffidus Vermeulen en echtg; jrd. Antoon Pouwels en overl. fam,, Annie Cleven- van Dijck; jrd. Pieter Verheijen en Maria Litjens; levenden en overl, Fam L. Janssen- Drabbels, Dien Kieuskens-Wijnen. zo 16 aug 10.00 u Leo Spreeuwenberg (fam); Nel Janssen-Pouwels, Nel Linders-Winnen. ma 17 aug 19.00 u Ouders Wismans-v.Vegchel en Harry Geurts, Piet Mulders en overl. fam Mulders- Maessen. wo 19 aug 19.00 u Nel Janssen-Pouwels. vr 21 aug 19.00 u Voor de zieken van de parochie. Misdienaars: za 19.00 u Marian en Sandra; zo 10.00 u Tom en Dirk; ma 19.00 u Rinske en Anneke; wo 19.00 u Tom en Daan; vr 19.00 u Maartje en Rinske. Gaan trouwen: Rieny Steeghs (Oirlo) en Rian Schepers (Ysselsteyn) Worden gedoopt op zondagmiddag: 1. Willem Janssen, Pottevenweg 15 2. Sander Spreeuwenberg, Kerkweg 30 3. Bram Wilmsen, Deurneseweg 104 Wist u dat: de Belgische congregatie van de Broeders van Liefde (vroeger ook op St. Servaas) in Ronse een tehuis geopend heeft voor aidspatiënten, genaamd 'Effeta'; Jordanië, met het openstellen van de plaats waar Jezus in de Jordaan werd gedoopt, een graantje probeert mee te pikken van de circa 5 miljoen pelgrims die rond 2000 in Israël worden verwacht; het Vaticaan aan biechtvaders en biechtelingen het biechten in een gesloten biechtstoel, waarbij er zich tussen priester en gelovige een traliewerk bevindt, aanbeveelt wanneer "zij zich willen beschermen tegen menselijke zwakheid". i/Tt» hh 1,1a, 'J t,

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1998 | | pagina 1