Uitnodiging Dit jaar bestaat toneelvereniging Crescendo 40 jaar. Graag nodigen wij u uit om dit heuglijke feit met ons te vieren. De receptie vindt plaats op zaterdag 27 september a.s. van 20.00 uur tot 21.30 uur in de Smelehof te Ysselsteyn. Op deze receptie zullen 14 jubilarissen worden gehuldigd. Aansluitend zal voor u optreden de band "Happy Heartattack". Dit orkest is grotendeels voortgekomen uit de revue "van wat V hier gebeurde" en debuteert op deze avond. Deze avond is voor iedereen vrij toegankelijk. Bestuur toneelvereniging Crescendo Ysselsteyn BASISSCHOOL-OUDERRAAD KLEDINGCONTAINER. Zoals u weet staat er op de hoek van de speelplaats sinds ruim zeven maanden een kledingcontainer. Hij wordt wekelijks geledigd. We zijn blij, dat veel inwoners van Ysselsteyn hier regelmatig kleding/schoeisel in deponeren. Hiervoor dank, mede namens alle kinderen van onze basisschool. De opbrengst komt namelijk helemaal ten goede aan recreatieve doelen van de kinderen. Het vorige schooljaar hebben we bijv. hierdoor de kosten van de schoolreis van groep 7 en 8 kunnen beperken. We zouden de ouders van schoolgaande kinderen, die de kledingcontainer uiteraard vaak zien staan, willen vragen anderen op de aanwezigheid van de container te attenderen. Nogmaals ter informatie: "Wat mag er in deze container 1) Alle draagbare boven- en onderkleding. 2) Nog draagbare schoenen, bij voorkeur aan elkaar vastgebonden. 3) Lakens, dekens, gordijnen, handdoeken e.d.. Opm.: Alles dient verpakt te zijn in een dichtgebonden plastic zak. Wilt u a.u.b. de gebruikelijke vuilniszak niet "strak" propvol doen, want anders kan hij moeilijk in de kledingcontainer gedeponeerd worden. Informatieavond, groep 8. Donderdag 2 oktober a.s. is er in gemeenschapshuis "Smelehof' om 19.30 uur (tot uiterlijk 21.00 uur) een informatieavond over de "Studiemogelijkheden na de basisschoolDeze avond is bedoeld voor de leerlingen van groep 8 én hun ouders. Een uitnodiging daartoe krijgen de kinderen binnenkort mee naar huis. Informatieavond groep 3. Maandag 6 oktober a.s. is er in de gemeenschapsruimte een informatieavond voor de ouders van de leerlingen van groep 3. Een uitnodiging daartoe krijgen de kinderen binnenkort mee naar huis. MR. Woensdag 24 sept. om 20.00 uur wordt de eerste vergadering van dit schooljaar gehouden. Deze vergadering is openbaar. Willen belangstellenden die deze vergadering willen bijwonen i.v.m. de bepaling van de locatieruimte zich melden bij de seer. Mw. H. Philipsen-Van Gassel (Tel.: 541798) vóór woensdag 24/9. "INGEZONDEN". Ondergetekende is n.a.v. het artikel "Leegstand scholen duur voor Venray in "Dagblad De Limburger" (d.d. 10-09-1997) door verschillende personen benaderd over het waarheidsgehalte van dit artikel. Om een verkeerde beeldvorming op langere termijn te voorkomen, wil ik langs deze weg reageren. In dit artkel wordt op basis van prognoses over 15 jaar een leegstand van 3 lokalen van onze basisschool verwacht. Deze voorspelling slaat nergens op Deze conclusie is getrokken uit prognoses d.d. 13-12-1995, waarin o.a. de prognose van het leerlingenaantal per teldatum 1 oktober 2000 gesteld is op 238, terwijl mijn telling van reeds geboren kinderen213 is We hebben vanaf dat jaar tot (waarschijnlijk) 2007 zelfs... één lokaal tekort. De huidige gemeenschapsruimte zal dan als alternatief moeten dienen. Het is dan niet realistisch te veronderstellen dat in de daaropvolgende vijfjaar dit tekort van één lokaal omslaat in een leegstand van .3 lokalen Verder is er geen rekening gehouden met de woningbouw (o.a. Dopheide) en met ontwikkelingen als klassenverkleining (wat overigens ook in dat artikel beaamd wordt). Ik vind dat men bij de gemeente als basis van recente geboortecijfers moet uitgaan en prognoses beter moet onderbouwen. Prognoses over geboortecijfers behoren immers tot het verleden als de borelingen al ter wereld zijn W. Verschuwen

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1997 | | pagina 5