Verbouwings-opniiming Diverse koopjes sterk afgeprijsd OP=GP OPOP mantle,. Trainingspakken van 69.95 voor 35,00 Jassen (bJaow-zwart) van 75.00 voor 55,00 Spijkerjassen van 85,00 voor 50,00 Diverse truien met 30% korting Gevoede Jaarzen vanaf 15,00 Diverse plafonnière vanaf 10,00 Halogeenlampen en TL-armaturen vanaf 750 Lampen 25-40-75 Watt voor 100 per stuk CIP Deze keer hebben wij gekozen voor het onderwerp mantelzorg. Eerst iets over het begrip, wat verstaan wij onder mantelzorg. Mantelzorg is het geheel aan hulp aan zieke of oude. medemensen, dat verleend wordt op basis van, familieband, vriendschap, buurtzorg en dergelijke. Eigenlijk geeft mantelzorg aan de zieke of oude mens een gevoel van warmte, behaaglijkheid, "alsof je een mantel draagt". Deze zorg voor de medemens berust van oudsher vooral bij de familie, die meestal vrij groot was en dicht bij elkaar bleef wonen. Anders dus dan in deze moderne tijd. En dat betekent dat wij met mantelzorg andere richtingen op moeten gaan kijken. innen buren en vrienden de zorg voor een zieke of oude medemens voldoende op zich nemen, en hoe moet dit als de maatschappij vergrijst? En hoe zit het met tweeverdieners, hebben zij wel genoeg tijd? Wij van het CIP Ysseisteyn/Vredepeel zouden daar graag initiatieven in helpen ontplooien; bijvoorbeeld door namen van mensen te verzamelen die, indien nodig, een helpende hand zouden willen uitsteken voor een mededorpsbewoner. Een soort vrijwilligers hulpdienst, voor klusjes als boodschappen doen, de televisie goed instellen, een wandeling maken, of gewoon wat aan spraak bieden. Verder kunnen wij mogelijkheden aanreiken om een cursus te volgen over mantel zorg. En wellicht is er in de toekomst plaats voor financiële tegemoetkomingen voor deze soort hulpverlening. Indien u interesse hebt neem dan eens kontakt met ons op, wij zitten elke woensdagmorgen van 10.00 tot 11.30u in het gezondheidscentrum De Wildenberg. Zoals u misschien al hebt gehoord of gelezen verschuift de collecte m.i.v. 1996 van het najaar naar het voorjaar. Tnrttip 11" 1 Rpfnm coïlecteweek Is van 10 t/m 16 maart. De belangrijkste Jailljc oclOXl reden is het boordevolle actie-najaar. In Het voorjaar zijn er veel minder plaatselijke fondsenwervende acties en is het 's avonds langer licht om te collecteren. Dus komen ouders van peuters en team- en bestuursleden van Peuterspeelzaal "De Calimero's" volgende week weer enthousiast bij u aan de deur want de helft van de opbrengst is voor onze peuterspeelzaal. Bij voorbaat dank. Peuterspeelzaal "De Calimero's". t Peter Janssenweg iBaanseslraal 1 5813 BR Yssclsleyn 5025 8X Overioon tel. 0478 - 541541 '-entraaf maue

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1996 | | pagina 3